Ve hře Gamer Girl si zahrajete na moderátora streamerky

Interaktivní film autorů The Bunker slibuje temný příběh a pohled na psychiku streamerů

Zdroj: Wales Interactive
17. 7. 2020
Název hry: Gamer Girl Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Nezávislý velšský tým Wales Interactive je známý zejména díky pohlcujícím napínavým zážitkům a interaktivním snímkům, ve kterých hráči ovládají živé herce a v roli diváků pouze ovlivňují plynutí děje. Do portfolia studia patří například interaktivní filmy The Bunker či Late Shift a na letošek ještě chystají horor Maid of Sker, bez ohledu na to, že ten do ranku interaktivních filmů nespadá. I díky spolupráci se studiem FMV Future nás ale Velšané už brzy vezmou na další výlet do hraných a napínavých sekvencí ze života streamerky v titulu nazvaném jednoduše – Gamer Girl.

Hráči se vžijí do role moderátora, který má za úkol primárně monitorovat situaci v chatu živého vysílání a sledovat, co kdo píše. Hráči zároveň hlavní hrdince udílejí rady, jak má ona sama zrovna reagovat, co má odpovídat a jakým způsobem ve streamu dále pokračovat. Gamer Girl slibuje na základě hráčových voleb přinášet větvený příběh, ve kterém navíc bude řada scén improvizovaná. Dle zveřejněné tiskové zprávy herci často pouze dostali podnět a na ten museli dle svého uvážení reagovat. O herecké výkony se postarali herci Alexandra Burton, David Wayman, Rebecca Calienda a Sofia Maffei. Chybět by vedle nich neměli ani některé známé osobnosti z řad streamerů.

Ve stínu chatu číhá predátor

Právě Alexandra Burton pak obstará v hlavní roli streamerky jménem Abicake99, jež se do on-line prostředí vydává po podezřelém zmizení své kamarádky Becky. A nebude trvat dlouho a hrdinka zjistí, že ve vzduchu visí něco krajně podezřelého. V chatu se totiž může vyskytovat neznámý predátor hledající svoji další oběť. Z hlediska herní náplně se hráči kromě moderování chatu postarají i o výchovu diskutujících uživatelů. Rozhodovat půjde o jejich odměně i trestu (například o banech) a cílem bude samozřejmě posbírat co nejkladnější odezvu pro Abi. Pro tu jsou nejlepší odměnou liky a odběry. Čím více uživatelů pak bude Abi sledovat, tím více možností dostává k ruce i sám moderátor, čímž se otevírá cestu k jednoduchým RPG elementům. Na druhé straně ale může v případě extrémního neúspěchu nastat i vykopnutí ze streamu a tehdy nastane i jeden z mnoha konců hry.

Pozornost je to nejdůležitější

V otázce proměnných nabídne Gamer Girl dle slov autorů až stovky možných voleb, což se bude týkat i toho, co má Abi zrovna streamovat. Má jít o cosplay? Nenucené povídání si s fanoušky, hraní, nebo o záběry ze cvičení? Možností je mnoho, cílem je každopádně udržet kanál v chodu a zachovat si přízeň fanoušků, ne vždy to ale bude jednoduché a později má dojít i na složitější morální volby. Nemluvě o stále číhajícím nebezpečí. Gamer Girl vyjde v průběhu září na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a na PC. Pro zajímavost ještě dodáme, že původní video sdílené na YouTube bylo krátce po oznámení hry označeno jako soukromé, důvodem by teoreticky mohla být jedna ze scén, v níž je hlavní hrdinka spoře oděná.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru