Fortnite, Epic Games, Ve Fortnite začala pátá sezóna druhé kapitoly

Ve Fortnite začala pátá sezóna druhé kapitoly

Přináší Mandaloriana, baby Yodu i měsíční předplatné. Spuštění sledovalo 15 milionů hráčů

Zdroj: Epic Games
2. 12. 2020
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Celosvětový fenomén Fortnite dnes v ranních hodinách načal pátou sezónu své probíhající druhé kapitoly. Podle očekávání připravili vývojáři z Epic Games obrovskou show – The Galactus event – která ukončila předchozí sezónu a načala tu aktuální, přičemž se opět přepisovaly tabulky rekordů. Přímo ve hře totiž onu událost sledovalo 15,3 milionů souběžně připojených hráčů, čímž překonali dubnový koncert Travise Scotta s 12,3 miliony diváků. Epic zároveň uvádí, že závěr čtvrté sezóny sledovaly další tři miliony hráčů na Twitchi a i oni prý přispěli k tomu, že pojídač světů Galactus – superpadouch ze světa Marvelu – nezničil Fortnite a může se hrát dál. Přesto ale museli vývojáři na přibližně šest hodin servery zcela odstavit, aby implementovali všechny změny a hráči tak museli přetrpět pauzu, která však z našeho pohledu probíhala přes hlubokou noc.

Teď, když jsou servery zpátky online a hráči se už mohou seznamovat s novinkami, můžeme v klidu zrekapitulovat, jakým směrem se Fortnite momentálně ubírá. Název páté sezóny zní Zero Point, což je pochopitelně přímý odkaz na stejnojmenný záhadný objekt, označovaný též The Orb nebo The Nexus. S největší pravděpodobností se jedná o červí díru, spojující několik vesmírů, která pochoitelně hraje roli i v aktuální sezóně. V příběhovém traileru vcucne agenta Jonese, který se snaží Zero Point stabilizovat, ovšem namísto toho jej katapultuje na novou verzi mapy. Té ve středu dominuje pouštní oblast, kde se Zero Point nachází zcela odhalen a přichází i nové lokace jako koloseum, vyvýšený Hunter’s Haven, oblast Stealthy Stronghold obehnaná zdí a také Salty Towers, které se vrací v trochu pozměněné podobě.

Společně s kovbojem Mancakem nebo gladiátorem Menacem je možné odemknout si postavy v novém battle passu, pochopitelně s řadou dalších odměn v podobě zbraní a dalších skinů.

Tématem páté sezóny je snaha zabránit komukoliv, aby se vymanil z časové smyčky příběhu, proto agent Jones oslovil ty nejlepší lovce hlav ze všech realit, čímž Epic Games přidává do hry prémiové skiny, včetně Mandaloriana ze stejnojmenného seriálu. Společně s kovbojem Mancakem nebo gladiátorem Menacem je možné odemknout si postavy v novém battle passu, pochopitelně s řadou dalších odměn v podobě zbraní a dalších skinů. Během zápasů je pak možné plnit questy, za které hráči obdrží herní měnu Bars a ty lze následně použít při nákupu u obchodníků, nebo jako platidlo za najmutí některých postav coby spojenců. Ty navíc budou do hry v rámci páté sezóny postupně přibývat, což ale momentálně vývojáři naznačují jen velmi vágně s odkazem na to, že Jones stále hledá další lovce, kteří by mohli s nastalými problémy pomoci.

Připomínáme také, že bylo aktivováno i dříve probírané měsíční předplatné, které za cenu odpovídající 12 eurům nabízí jednak kompletní battle pass, ale také 1000 V-Bucks pro libovolnou útratu, příslib dalších skinů postav i zbraní. Jde o další vrstvu, skrzue kterou se Epic Games snaží svůj celosvětový hit dále monetizovat, pravděpodobně i coby reakce na odliv mnoha hráčů kvůli problémům s Applem. I nadále tedy platí, že i když máte Fortnite na iPhonu či iPadu nainstalovaný, k aktuálním novinkám se nedostanete a musíte pouze vyčkávat, jak dopadne spor obou společností, případně se spolehnout na chystanou webovou aplikaci GeForce Now, která by mohla Fortnite zpřístupnit alespoň skrze streamovací okliku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru