Silent Hill f, Konami, Ve čtvrtek se může představit reboot Silent Hillu

Ve čtvrtek se může představit reboot Silent Hillu

Mezi novými hrami pro PS5 se údajně objeví exkluzivní horor. I Resident Evil 8 se ukáže brzy

Zdroj: Konami
1. 6. 2020
Název: Silent Hill f Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,

Čeká nás nepochybně zajímavý týden. V sobotu se uskuteční PC Gaming Show 2020, kterou pořádá PC Gamer, už zítra by mohla být představena nová hra ze světa Star Wars a mezitím ve čtvrtek má Sony ukázat hry pro PlayStation 5. A právě mezi nimi by se mohl objevit také nový Silent Hill. Naznačil to důvěrně známý hororový insider AestheticGamer alias Dusk Golem na Twitteru. Titul už je podle něj v hratelném stavu a mělo by se jednat o exkluzivitu pro PS5.

Nový Silent Hill bychom měli sledovat z perspektivy třetí osoby.

Pokud jste náhodou poslední týdny trávili v nějakém zamlženém americkém městečku a nevíte o projektu vůbec nic, jen ve zkratce připomeneme, že na hře má pracovat tým SIE Japan Studio a půjde údajně o takzvaný soft reboot série. Mezi autory najdeme vývojáře z uskupení Project Siren (série Siren a Gravity Rush 2). Jmenovitě se k sérii údajně vrátil autor původní hry Keiičiro Tojama, dvorní skladatel série Akira Jamaoka nebo dlouholetý výtvarník Silent Hillu Masahiro Ito.

Posledně jmenovaný naznačil, že pracuje na novém dílu této kultovní hororové ságy už začátkem ledna na Twitteru. Nový Silent Hill bychom měli sledovat z perspektivy třetí osoby. Jediný důvod, proč by se hra podle Dusk Golema nemusela nyní ukázat, je skutečnost, že údajně nepůjde o launchový titul. Kromě Dusk Golema dříve z vlastních zdrojů podobně projekt popisoval další leaker KatharsisT. Na základě vlastních zdrojů leaku věří i web Rely on Horror.

Silent Hill dostal přednost před pokračováním Siren

Jak už jsme psali dříve, na rebootu Silent Hillu se údajně pracuje asi 18 měsíců a spolufinancuje ho Sony. Tojama se prý chtěl vrátit k hororovému žánru a Konami před dvěma lety mělo hledat studia, která by udělala dva nové Silent Hilly, které by firmě napravily pošramocenou reputaci. Teoreticky mohl Tojama zkusit pokračování Siren nebo úplně novou IP, ale spojit oba cíle se zdálo být ideálním řešením, protože značka Silent Hill pomůže titul prodat mnohonásobně lépe. Za projekt je odpovědná Sony a Konami se podle AestheticGamera může těšit na na procenta z každé prodané kopie a přitom jen částečnou nutnost spolufinancovat hru. Sony navíc představuje slušnou záruku kvality.

Pokud jde o hojně spekulovaný Resident Evil 8, Dusk Golem prý netuší, kdy přesně bude odhalen. Původně to mělo být na E3. Protože jde ale podle něj o mezigenerační hru, srpen je prý nejzazším termínem. Insider ale předpokládá, že pokračování Resident Evilu uvidíme už tento měsíc. Tato předpověď by se shodovala s informací, že Capcom skutečně láká na nějaké oznámení v souvislosti s Resident Evilem na 10. června. Tuto zprávu alespoň obdrželi členové takzvaného Ambassador programu.

Na tomto místě je ale třeba zdůraznit, že onou novinkou může být klidně něco menšího jako například nová postava do Resident Evil: Resistance. A také stojí za připomenutí, že kromě Resident Evilu 8 má být v přípravě rovněž remake Resident Evilu 4.

Resident Evil 8 údajně nese podtitul Village a vyjde snad už příští rok. Hlavním hrdinou hry má být Ethan Winters z RE7 a vrátí se i veterán Chris Redfield. Půjde prý o first person záležitost a vezme nás do Evropy, kde na nás čekají vlkodlaci a další mytologické bytosti. Bude to podle Dusk Golema zdaleka nejtemnější a nejděsivější díl v celé sérii a navíc naznačil, že příběh bude kontroverzní a rozdělí hráče. Remake Resident Evilu 4 by měl vyjít nejdřív v roce 2022, jeho vývoj vede studio M-Two a “požehnat” měl vylepšené verzi i autor původní hry Šindži Mikami.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru