Nejočekávanější hry roku 2020, část třetí

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 mění vývojáře

Studio Hardsuit Labs už na RPG nepracuje. Paradox autory odvolal a letos hra nevyjde

23. 2. 2021

Tahle zpráva udeřila jako blesk z čistého nebe. Studio Hardsuit Labs už nevede vývoj Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 a hra nestihne vyjít ani v tomto roce. Informace se objevila ve finančních výsledcích společnosti Paradox Interactive, která hru vydává, a také na oficiálním Discordu nebo diskuzním fóru ResetEra. Jedna se tak o další karambol na cestě za vydáním problematického titulu.

Ve finanční zprávě Paradox uvedl, že Bloodlines 2 letos na trh nedorazí a původní autoři už projekt nevedou. Vydavatel začal spolupracovat s novým nejmenovaným studiem, které má tento projekt dokončit. Bylo to prý obtížné rozhodnutí, ale vydavatel je přesvědčený, že šlo o správný krok. Dale Emasiri z Paradoxu, který se stará o komunitu, marketing a komunikaci, pak na Discordu přidal několik podrobností.

Stopka pro předobjednávky

Připustil, že o hře teď příliš nemluvili. Hlavně ale ujistil, že na Bloodlines 2 se stále pracuje a projekt není u ledu. Za odkladem samozřejmě stojí střídání na postu vývojářů. Protože ale vydavatel nedokáže v tuto chvíli stanovit nové datum vydání, rozhodl se pozastavit předobjednávky.

“Tahle hra je pro nás velmi důležitá a byl to ambiciózní projekt od první chvíle. Abychom dosáhli našich cílů, došli jsme k rozhodnutí, že změna je nutná, a výsledkem je, že je potřeba více času na další vývoj,” uvedl Dale Emasiri.

Jakmile to prý bude možné, podělí se o další podobnosti včetně toho, kdo na hře nyní pracuje.

Navzdory rozchodu s vývojáři Emasiri poděkoval studiu Hardsuit Labs za jejich úsilí. Tým podle něj odvedl obrovský kus práce, když položil základy budoucí hry. Paradox doufá, že fanoušci ocení příspěvek původních autorů k Bloodlines 2.

Dale Emasiri poděkoval komunitě za setrvalou podporu a ujistil, že vydavatel ví, jak je titul pro fanoušky důležitý. Jakmile to prý bude možné, podělí se o další podobnosti včetně toho, kdo na hře nyní pracuje. Můžeme si jen držet palce, aby to byli nějací zkušení vývojáři. Docela by mě zajímalo, proč s tím momentálně dělá Paradox tajnosti, ale možná ještě není vše stoprocentně dojednané.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Paradox Interactive, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 mění vývojáře

Hardsuit Labs

Nezávislé studio Hardsuit Labs sídlí v Seattlu a bylo založeno v roce 2015. Jeho autoři se předtím podíleli na mnoha jiných úspěšných hrách. Tým vytvořil hru Blacklight: Retribution. V lednu 2018 Paradox získal v týmu třetinový podíl. Kromě odkladů se Bloodlines 2 dotkl i odchod scenáristy Chrise Avellona. Musel odejít po obviněních ze sexuálního obtěžování a Paradox prohlásil, že jeho práce bude ze hry odstraněna.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru