Vampire Survivors, Poncle, Vampire Survivors obdrží lokální kooperaci

Vampire Survivors obdrží lokální kooperaci

Přátelské kosení nepřátel bude k dispozici v srpnu, tehdy vyjde i verze pro Nintendo Switch

Zdroj: poncle
23. 6. 2023
Název: Vampire Survivors Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 20. 10. 2022

Upíří roguelite hit Vampire Survivors, který zaujal svým minimalistickým zpracováním, působivou pixelartovou stylizací a návykovou hratelností, se nadále rozrůstá. Hra loni vyšla v plné verzi na PC i Xbox, ale také mobilní zařízení. Během včerejší prezentace Nintendo Direct byla navíc oznámena i verze pro Nintendo Switch. To není jediné rozpínání hektické krvavé akce, jelikož se titul zároveň dočká i podpory lokální kooperace a už dříve byl navíc oznámen animovaný seriál.

Kosení hord zrůd, které vyvolává podlý Bisconte Draculó, dorazí na Switch již 17. srpna, přičemž cena zůstane 4,99 dolarů. Téhož dne budou v Nintendo eShop dostupná i dvě dosud vydaná DLC Legacy of the Moonspell a Tides of the Foscari a samozřejmostí je pochopitelně i veškerý předchozí bezplatný dotaz. Hodí se podotknout, že navzdory názvu a jménu antagonisty se ve hře nenachází jediný upír, což bývá často rozebíráno. V souvislosti s verzí pro Switch k tomu autor hry Luca „poncle“ Galante dodal pouhé: „Bez komentáře.“ V tomto případě se tedy nic nemění a i tato nová verze bude odpovídat těm již existujícím.

Dne 17. srpna nicméně hru obohatí i lokální nebo chcete-li gaučová kooperace, o niž si hráči dle vývojářů často psali. „Proč? Protože to je sranda (doufáme!)“, stojí v oznámení. Kooperace zdarma dorazí do všech všech verzí. Kvůli různým omezením ovšem bude nutné připojit další ovladač či klávesnici, výjimkou je pak právě Nintendo Switch, kde stačí pouze jeden pár Joy-Conů. Celkem si hru budou moci zahrát až čtyři hráči. Co-op byl nicméně navržen ke společnému průchodu hrou, a tak neobsahuje žádný „versus režim“, ani nebyly vytvořeny nové úrovně. Mezi kooperací a sólo hraním lze libovolně přepínat.

Tím ovšem Vampire Survivors podle vývojářů ještě ani zdaleka nekončí, a tak se mohou hráči v budoucnu těšit i na další aktualizace, zároveň by mělo později dorazit i další DLC. A dorazí i samotní upíři? „Uvidíme,“ stojí tentokrát v závěru novinky o kooperaci.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru