Valve přináší výsledky Next Festu a láká na další sezónu

Valve přináší výsledky Next Festu a láká na další sezónu

Polovinu titulů si hráči mnohem častěji přidávali do seznamu přání. Zvýšily se i prodeje

Zdroj: Valve
6. 8. 2021

V odpovědi na opatření, která přišla s pandemií koronaviru, uspořádala společnost Valve v průběhu loňského léta Game Fest. Akce, která na Steamu zpřístupnila demoverze chystaných titulů, měla díky úspěchu a zájmu vývojářů i uživatelů Steamu pokračování a v letošním roce se přeměnila v Next Fest. Valve bude i nadále v těchto akcích pokračovat a v krátkém blogu přináší jasně definované důvody, které nemusely být hráčům úplně zřejmé. Největším bodem kritiky Game Festu, resp. Next Festu, bylo množství zastoupených demoverzí – počítaly se na stovky a po omezenou dobu bylo v podstatě nemožné vyzkoušet všechny, případně efektivně vyhledat ty nejzajímavější kousky a věnovat jim dostatečnou pozornost.

Zdroj: Valve

Množství ale podle Valve není problém, což dokazují procentuálním vyjádřením toho, o kolik vzrostl zájem na straně hráčů přidat si tituly do seznamu přání. Medián se zastavil na 452procentuálním nárůstu, což se týká více než poloviny titulů, které byly v loňském roce do festivalu demoverzí zahrnuty. Dalších 45 procent titulů zaznamenalo nárůst, byť už ne tak vysoký a jen pět procent vývojářů hlásilo u svých her pokles v absolutním čísle wishlistů. Zájem o hry ale byl i po skončení festivalu a ještě o dva týdny později byl medián nárůstu 15 procent.

Festival se nicméně projevil i na prodeji her, když byly dokončeny a seznam přání danému uživateli Steamu uvedení připomněl. Nárůst byl podle valve 292procentní a porovnávala se konverze záznamů ze seznamu přání provedených v době festivalu a dva týdny před tím. Tohle všechno nicméně odpovídá datům z loňského roku, kdy bylo her méně a v úvodu zmíněná kritika stran množství demoverzí se ve velkém týkala až letošní festivalové sezóny, nicméně Valve v závěru blogu uvádí, že čísla jsou díky většímu zájmu hráčů ještě vyšší, byť je prozatím nevyjadřuje konkrétně. Tohle všechno pak Valve komunikuje v předvečer uzavření registrací pro další kolo Next Festu, které má termín 15. srpna. Samotná akce pak přijde ke slovu v říjnu.

Pokud vás zajímá víc o nezávislých hrách, prezentovaných v obrovských vlnách na herních veletrzích, připomínáme vám jeden ze starších vidcastů, kde jsme této problematice věnovali samostatné téma s ohlasy jednotlivých vývojářů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru