Half-Life: Alyx, Valve Corporation, Valve Index bude nedostatkovým zbožím i nadále

Valve Index bude nedostatkovým zbožím i nadále

Další kusy budou na skladě již v pondělí, koronavirus ale může za menší dodávky

Zdroj: Valve
6. 3. 2020
Název: Half-Life: Alyx Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 23. 3. 2020

Periferie Valve Index určená pro virtuální realitu zažila hned po oznámení Half-Life: Alyx hotové žně. Dokonce takové, že se po vyrobených kusech nedlouho poté jen zaprášilo a mnohým hráčům začínalo být jasné, že se zásobami bude do vydání hry problém. Valve hráče ujišťovalo, že zařízení ještě před březnovým vydáním budou naskladněná, nicméně ve světle posledních informací to vypadá, že se na většinu žadatelů stejně nedostane, byť k dodávce dalších kusů přeci jen dojde.

Další jednotky by měly být na skladě už v pondělí 9. března, ale jak Valve samo podotýká, příliš dlouho se tam pravděpodobně neudrží: „Vzhledem k vysoké poptávce očekáváme, že dostupné zásoby budou vyprodány už v pondělí. Všechny nákupy nad toto počáteční množství budou splněny v pořadí, v jakém budou přijaty, zásoby pro další měsíce pak budou vyšší.” Na vinně je mimo jiné také rozšíření koronaviru, které zasahuje dodávky výpočetní techniky napříč celým průmyslem a týká se to mimo jiné i konkurenčních platforem pro virtuální realitu. Valve zároveň nedodává, kolik kusů plánuje toto pondělí vypustit do prodeje. Z prohlášení je ale jasné, že stačit to jednoduše nebude. Na druhou stranu ale platí, že akce Half-Life: Alyx bude hratelná i se zařízeními ostatních výrobců, tedy například majitelé HTC Vive ani Oculus Rift učitě nepřijdou zkrátka a hra si vedle toho porozumí i s platformou Windows Mixed Reality.

Valve zároveň dodává, že stávající i budoucí majitelé se nově mohou těšit ze dvojice nových prostředí pro virtuální realitu (SteamVR Home), která nacházejí inspiraci právě v novém příběhu Alyx. Náhled můžete spatřit například na Twitteru. V souvislosti se hrou si nadále ještě můžeme připomenout zprávu z posledního novinkového souhrnu o tom, že tým Valve skrze Robina Walkera čerstvě přislíbil, že nový díl série je pouhým začátkem další kapitoly. Do světa Gordona Freemana se tedy v budoucnu určitě ještě podíváme. Bohužel se tak dozvídáme bez dalších bližších detailů.

Pro odlehčení situace se můžete ve článku podívat na dvojici začátkem března vypuštěných videí, jež ukazují hru v akci a které v pohybu ukazují mimo jiné boj, logické puzzly, práci s Gravity Gloves a interaktivitu prostředí. Třetí video můžete si můžete připomenout na tomto odkazu a to už se zaměřuje zejména na boje a pohyb v exteriérech. Připomenout se také sluší, že pokud máte na Half-Life: Alyx spadeno, tak se dle Valve vyplatí zopakovat si dosavadní konec příběhu. Děj nové hry se nicméně má odehrávat mezi prvním a druhým dílem hry.

Half-Life: Alyx

Může Half-Life: Alyx vyjít i na PSVR?

Prozatím s jistotou víme, že nová kapitola příběhu série Half-Life dorazí pouze na platformu SteamVR, z Valve se ale ozývají optimisticky znějící hlasy o tom, že by tomu tak nemuselo být napořád. Například designér Greg Coomer sice v minulosti potvrdil, že port PSVR není v aktivním vývoji, nic ale do budoucna striktně nevyloučil a pouze uvedl následující: „Věříme, že platforma VR společnosti Sony byla pro toto médium obrovským úspěchem a předpokládáme, že i mnoho zákazníků Sony by rádo zažilo tuto novou kapitolu Half-Life.“

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru