Valve chystá oznámení v rámci PC Gaming Show

Valve chystá oznámení v rámci PC Gaming Show

Mluvit se má zejména o festivalu Steam Next. Součástí programu jsou desítky firem

Zdroj: PC Gaming Show
8. 6. 2021

Kalendář prezentací a konferencí, které se budou v nadcházejících dnech, se nám utěšeně zaplňuje. Ne všichni organizátoři ale zatím mluvili o tom, co budou součástí jejich akcí, což se doslova s každou přibývající hodinou mění. Po upřesnění ze strany Summer Game Festu a prezentace Kickoff Live, či Ubisoft Forward, přichází ke slovu pořadatelé PC Gaming Show a nutno přiznat, že lineup dokázali na druhý digitální ročník sehnat velmi obstojný. Mezi desítkami společností nicméně figuruje i společnost Valve – jen občasný účastník E3 a přidružených akcí – která by měla blíže představit festival Steam Next a kdo ví, třeba se dočkáme i pokračování linky o možném handheldu, o němž se spekuluje v souvislostí s tím, co před časem řekl Gabe Newell.

„Po bouřlivém roce 2020, kdy byla obvyklá hromada červnových herních událostí rozptýlena po celém kalendáři, obnovujeme rovnováhu. Od 9. do 15. června se v rámci sjednocené E3 uskuteční 18 živých přenosů a PC Gaming Show je přesně v jejich středu,“ láká PC Gamer, který akci dlouhé roky pořádá. Konat se bude 13. června z našeho pohledu ve 23.30 hodin a stejně jako loni ji pro vás budeme živě přenášet s českým komentářem. Očekávat prý můžeme 90 minut zaměřených na PC hraní, v rámci kterých uvidíme 39 nových videí, herních oznámení a rozhovorů, ať už proběhnou přímo na pódiu, nebo vzdáleně do kanceláří a pokojů jednotlivých vývojářů. Dále PC Gamer přidává ochutnávku, na co se můžeme konkrétně těšit, už nyní je ale jasné, že vystoupení některých her se bude krýt s jinými akcemi a vzhledem ke vzpomínanému zahuštění tolika přenosů v tak krátkém čase na tom budou diváci zřejmě biti.

Ona zpráva či vzkaz od Valve ohledně festivalu Steam Next je pak zmíněna v samém závěru, což nahrává spekulacím, že by mohlo jít o překvapení na konec, očekávání ale raději mírníme, ať nedojde k zbytečnému zklamání.

Nicméně, na PC Gaming Show uvidíme v akci například Dying Light 2, pro který organizátoři prezentace slibují delší segment s podrobnějším pohledem na hlavního hrdinu Aidena. Dojde také na novinky ze série Orcs Must Die!, uvidíme nové gameplay záběry z Hello Neighbor 2, těšit se můžeme také na Humankind, EVE Online, Chivalry 2 a chybět nebude ani Nvidia s detaily o nové nabídce her pro GeForce Now. Ona zpráva či vzkaz od Valve ohledně festivalu Steam Next je pak zmíněna v samém závěru, což nahrává spekulacím, že by mohlo jít o překvapení na konec, očekávání ale raději mírníme, ať nedojde k zbytečnému zklamání.

Co se zmiňované akce Valve týče, půjde o týdenní oslavu nadcházejících her, která odstartuje už 16. června. V rámci ní budou hráčům k dispozici stovky demoverzí, ale také přímé přenosy a diskuze s autory jednotlivých titulů, jen nejsme v tuto chvíli úplně přesvědčeni, zda všechny budou mít dostatečný prostor. Lidé z Valve dokonce na oficiálních stránkách akce připravili sedm videí, aby odprezentovali alespoň část demoverzí, rozdělených podle žánrů, což upřímně vypadá na pořádnou nálož a vzhledem k časovému omezení je už nyní jisté, že určitě nezahrajeme všechny. Otázkou také je, zda je to akce pro nezávislá či menší studia, nebo nabídku doplní i něco exkluzivního z hájemství velkých vydavatelů, na to druhé bychom ale v tuto chvíli spíše nevsázeli…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru