Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Valhalla zaznamenala rekordní start z celé série Assassin’s Creed

Valhalla má rekordní start z celé série Assassin's Creed

První týden prodala víc kopií než kterýkoli starší díl za stejné období. Ovládala prodeje na PC

Zdroj: Ubisoft
18. 11. 2020
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Dva rekordy jednou ranou severskou sekerou. U recenze i streamu Assassin’s Creed Valhalla jsme zaznamenali spoustu ohlasů ve stylu: “To ještě někdo hraje?” Odpověď přináší samotný Ubisoft a je dosti jednoznačná. Valhalla zaznamenala nejúspěšnější start v celé sérii. Za první týden novinka prodala víc kopií než kterýkoli jiný Assassin’s Creed v historii za stejné období.

Vydavatel si pochvaluje vysoké známky od recenzentů i přijetí samotnými hráči. Našlápnuto má tedy k dalším rekordům velmi slušně. Aby těch úspěchů nebylo málo, Valhalla ve verzi pro PC zaznamenala nejúspěšnější launch v celé historii PC her od Ubisoftu. Francouzský gigant je samozřejmě nadšený z dosavadních výsledků a připomíná, že se mu podobný úspěch povedl navzdory komplikacím způsobeným globální pandemií. Vývojářský tým podle Ubisoftu odvedl vynikající práci a hráči po celém světě si teď užívají výsledek.

Hráči Valhally už třeba postavili ve svých vesnicích přes 55 milionů budov a zapojili se do milionů miniher a aktivit včetně kostek nebo “chlastacího” duelu.

Vydání je ale jen začátek, připomíná producent posledního Assassina Julien Laferrière. Autoři chystají spoustu rozšiřujícího obsahu, který fanoušky udrží ve světě vikingů mnohem déle. O plánech ve spojení se season passem jsme už psali a jsou opravdu rozsáhlé. Mimo jiné se vypravíme do úplně nových oblastí.

Dočkali jsme se také krátké statistiky. Hráči Valhally už třeba postavili ve svých vesnicích přes 55 milionů budov a zapojili se do milionů miniher a aktivit včetně kostek nebo “chlastacího” duelu. Úspěšnému startu samozřejmě výrazně pomohla skutečnost, že Assassin’s Creed Valhalla je k dispozici na ohromném množství platforem. Vedle PC, PS4, PS5, Xboxu One a Xboxu Series X i S jsou to také cloudové streamovací služby jako Google Stadia a Amazon Luna. Celá série už má na kontě přes 155 milionů prodaných her.

Valhalla je dvanáctý díl v hlavní sérii Assassin’s Creed a dvaadvacátá hra celkově. Historii ságy a různé zajímavosti si můžete připomenout v našem starším tématu.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru