Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Valhalla může být nakonec větší než Odyssey

Valhalla může být nakonec větší než Odyssey

Vývojáři Assassin's Creed se neumí shodnout. Producent vyvrací tvrzení PR oddělení

Zdroj: Ubisoft
18. 5. 2020
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Na začátku května se nechal šéf komunikace Ubisoftu pro Blízký východ Malek Teffaha slyšet, že vývojáři pozitivně zareagovali na jeden z bodů kritiky Assassin’s Creed Odyssey a očekávané vikinské pokračování nebude tak velké. Teffaha na svém Twitteru konkrétně uvedl, že AC Valhalla nebude ani největším, ani nejdelším dílem série a jeho vyjádření sklidilo poměrně kladný ohlas. Jistě, ne všichni chtějí dostat za stejný obnos peněz menší hru, zřejmě ale uznáte, že rozměr Origins a hlavně zmiňovaného Odyssey už byl možná až příliš velký a co je nejdůležitější, rozloha herní mapy nezaručovala, že se tím hra stává automaticky lepší. Přesto Teffahovo vyjádření z Twitteru po několika dnech zmizelo a nyní se zdá, že je situace kolem Valhally zcela opačná.

Francouzský novinář Julien Chièze se na velikost hry ptal během rozhovoru s producentem Valhally Julienem Laferrièrem a dostal překvapivou odpověď: „Ve skutečnosti bych řekl, že ve smyslu rozlohy je [Valhalla] ještě o kousek větší než Assassin’s Creed Odyssey. Neznám v tuto chvíli přesná čísla, ale vytvořili jsme nejenom celou zemi, kterou je v tomto případě Anglie, ale přidali jsme i značnou část Norska.“ Laferrière tím ovšem nepopírá pouze zmiňované Teffahovo vyjádření, ale stojí v rozporu také s předchozími oficiálními informace o hře, které celou Anglii nezmiňovaly. Pokud si vzpomenete, v tiskových materiálech bylo uvedeno, že se Assassin’s Creed Valhalla odehrává ve čtyřech královstvích – Northumbria, East Anglia, Mercia a Wessex – které však tvoří pouze dvě třetiny celého území. Na druhou stranu ale při zpětném ohlédnutí nesedí oficiální informace o zahrnutí Londýna, které bylo součástí království Essex, takže je možné, že Laferrière jen doplňuje dosud nepřesně komunikované detaily a Valhalla skutečně nabídne celou anglickou část ostrova.

Laferrière tím ovšem nepopírá pouze zmiňované Teffahovo vyjádření, ale stojí v rozporu také s předchozími oficiálními informace o hře, které celouAnglii nezmiňovaly.

Co víc, Laferrière v rozhovoru poukazuje i na další tajné světy, o kterých ještě nechce konkrétně mluvit, několik tipů bychom ale měli. Pokud by se nejednalo o „standardní“ výbavu série, tedy prostor pro linku ze současnosti, případně úlomky jiných časových epoch, do nichž zavede hrdinu na konkrétních místech samotný příběh, pak by teoreticky mohlo jít o lokace severských bohů, kteří by měli sehrát ve Valhalle svoji roli, byť se dosud mluvilo pouze o symbolech a náznacích, které s bohy nemusí mít nic společného, ale vikinský lid si dané úkazy nedokázal jinak vysvětlit. To všechno by ale mělo tak jako tak opět tvořit velkou hru, která by hráče měla podle Laferrièreových slov zabavit na mnoho a mnoho hodin, stejně jako v případě posledních dvou dílů. Nakolik ale budou tato slova odrážet skutečnost, se pravděpodobně dozvíme až během červencové prezentace Ubisoft Forward, v rámci které bude francouzský vydavatel mluvit nejen o Valhalle, ale o celém podzimním nášupu chystaných titulů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru