Válečná strategie Iron Conflict přináší historickou i moderní techniku

Strategie Iron Conflict má historickou i moderní techniku

Multiplayer tu hraje prim, ale autoři naznačují, že by mohli udělat i klasickou kampaň

Zdroj: Angela Game
10. 1. 2021

Do programu předběžného přístupu na Steamu vstoupila real-time strategie Iron Conflict. Jedná se o on-line kompetitivní hru, která skloubí moderní i historickou techniku a slibuje stovky různých jednotek. Dáte dohromady vlastní skupinu složenou ze tří skupin jednotek, přičemž na každé straně konfliktu může bojovat až 10 lidí. Komunikace a týmovou souhra je tedy klíčová, pokud chcete v takových střetnutích vyhrát.

Autoři dokonce nevylučují, že by mohli přidat i singleplayerovou kampaň a nástroje pro tvorbu modů

K dispozici máte na výběr techniku od druhé světové války až po současnost. Každou z nich si přitom můžete pravit k obrazu svému. Vypravíte se na bojiště v pouštích, ve městech i na horách. Hru můžete ovládat z tradiční velitelské perspektivy, anebo se některé z jednotek chopit přímo. Zabojujete si na zemi i ve vzduchu. Lodě a ponorky byste však zatím hledali ve hře marně. Hru pohání Unreal Engine 4 od Epicu, přičemž studio láká na úžasnou grafiku, která vám ale zřejmě sama o sobě dech nevyrazí.

Titul by měl strávit v early accessu minimálně 12 měsíců, ale autoři už nyní upozorňují, že to může být i déle. Plná verze má nabídnout více jednotek, více herních módů a autoři dokonce nevylučují, že by mohli přidat i singleplayerovou kampaň a nástroje pro tvorbu modů. Nyní hra obsahuje dvě hratelné strany, víc než desítku kategorií jednotek, základní režimy i mapy.

Vývojáři mají v plánu postupně zvyšovat cenu hry. V tuto chvíli se Iron Conflict prodává přibližně za 11 eur. Aktuálně se hodnocení hry na Steamu pohybuje okolo slušných 70 procent. Navzdory tomu, že nejde o free-to-play titul, obsahuje nicméně některé prvky tohoto modelu a musíte počítat s tím, že ve hře narazíte na mikrotranskace. Hra je k dispozici jen pro Windows.

Iron Conflict pochází z Číny a na svědomím jej má nezávislé studio Angela Game. Založeno bylo v roce 2019 ve městě Su-čou a kromě Iron Conflict dělá ještě multiplayerový sandbox Myth of Empires. Ten se však do early accessu teprve chystá.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru