Vaas z Far Cry 3 se vrací ve VR kooperativní akci

Na tropické ostrovy se může vydat až 8 hráčů, ale jen na 30 minut a ve speciální herně

Zdroj: Ubisoft
11. 9. 2020

Možná si ještě vzpomenete, jak se před oznámením Far Cry 6 spekulovalo, že by se mohl v dalším díle vrátit padouch Vaas z Far Cry 3. Tak trochu to naznačoval i jeho původní dabér. Far Cry 6 je nakonec úplně jiným dobrodružstvím, ale díky aktuální novince je patrné, z čeho možná zmatení a přání plynulo. Ubisoft totiž bez předchozího varování představil hru Far Cry VR: Dive Into Insanity.

Příběh přitom zřejmě začne podobně jako ve Far Cry 3. Na začátku to měla být skvělá dovolená, ale místo na pláži nakonec skončíte v zajetí.

Její příběh vezme hráče zpět na ostrovy z Far Cry 3. Ale pozor, nejenže jde o virtuální dobrodružství, ale navíc založené na tom, že jej hráči absolvují nikoli v teple domova, ale ve specializované herně, tedy takzvaný location-based VR zážitek. Zde se fanoušci znovu mohou setkat s Vaasem. Pokud o to budou stát.

Hra vzniká ve spolupráci se společností Zero Latency a přiměje hráče spolupracovat, jestliže chtějí přežít a uniknout zdejšímu šílenství. Zážitek je určen až po 8 hráčů a bude trvat přibližně půl hodiny. Z hlediska žánru se jedná o kooperativní střílečku. Příběh přitom zřejmě začne podobně jako ve Far Cry 3. Na začátku to měla být skvělá dovolená, ale místo na pláži nakonec skončíte v zajetí. Vaas a jeho lidé vás následně budou lovit jako divokou zvěř a i tady se máme ocitnout na hranici šílenství.

Například v Česku nebo na Slovensku nemá Zero Latency žádnou pobočku ani partnerské místo. Alespoň v tuto chvíli.

Far Cry ve VR může být fajn, ale v podání třicetiminutové show to asi nebude pro řadu příznivců série terno. Dive Into Insanity vyjde, respektive bude k dispozici už příští rok a má fungovat ve více než 45 hernách ve 22 zemích světa. Jejich seznam se přitom bude ještě rozrůstat.

Mnoho fanoušků Far Cry si však zřejmě tenhle zážitek nikdy nevyzkouší. Například v Česku nebo na Slovensku nemá Zero Latency žádnou pobočku ani partnerské místo. Alespoň v tuto chvíli. Nejblíže nám zřejmě bude herna v německém Mnichově.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru