EA Sports WRC, Electronic Arts, V Xboxu Storu se objevil záznam o nových závodech od EA

V Xboxu Storu se objevil záznam o nových závodech od EA

Mohlo by to být nové WRC v podání Codies. Ale co když tu budeme ve skutečnosti létat?

Zdroj: Codemasters/ilustrační
14. 3. 2023
Název: EA Sports WRC Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 3. 11. 2023

Na obzoru by mohlo být ohlášení nové závodní hry od Electronic Arts a potažmo společnosti Codemasters. S informaci jako první přišel důvěryhodný italský web Aggiornamenti Lumia, který se už v minulosti postaral o řadu podobných odhalení. Abychom nechodili pro příklad daleko, nabízí se připomenout, že už v minulosti přinesl informace o formulích od Codies. Záznam o novém titulu se objevil v backendu Xbox Storu.

Hra označená kódovým názvem Lorem Ipsum 70 má mít velikost přes 20 GB a je zařazena do kategorie “Racing & flying”. Spíš než na létání to ale vypadá na závodění. Nabízelo by se například pokračování série F1, ale Aggiornamenti Lumia tvrdí, že to není tento případ, protože formule mají jiný vlastní záznam v digitálním obchodě. Stojí za připomenutí, že hry ze série F1 vycházejí v posledních letech v červenci a nový ročník F1 23 už má spuštěný oficiální teaser web. Nic se tu ale zatím nedozvíte. Na formální představení titul teprve čeká. V tomto ohledu bude mimo jiné zajímavé zjistit, zda bude do titulu a jeho propagace nějak víc zapojen šampion F1 Max Verstappen, který s EA nedávno podepsal zvláštní partnerství.

Mohlo by to být nové WRC

Co tedy bude onou tajuplnou hrou? Hádat je ošidné, ale kdybych si měl tipnout, ukázal bych prstem na nové rallye od EA a Codemasters. Jak nepochybně víte, Codies ještě předtím, než je koupili Electronic Arts, získali práva na sérii WRC. Svou první hru s touto licencí mohou teoreticky vydat právě letos. Štafetu převzali po Kylotonnu a Naconu, jejichž posledním příspěvkem do této značky bylo loňské WRC Generations. Bylo by logické, pokud by si novopečení majitelé chtěli další díl ve své režii dobře otestovat. Opakovaně se také řeší, zda půjde o úplně novou hru, anebo bude vycházet z Dirtu a Dirt Rally.

A co o rally od Codemasters a EA vlastně víme? Moc toho není. S prvními neoficiálními informacemi o dalším ročníku přišel loni v září Tom Henderson v článku na webu Insider Gaming. Tvrdil, že WRC 23 nabídne možnost postavit si vlastní auto. Odvolával se přitom jako obvykle na zdroje obeznámené se projektem. Hra prý nabídne 16 různých tříd včetně F2 Kitcar a H1 FWD. Pokud jde o stavbu vlastního auta, tvrdil Henderson, že to má vypadat jako na níže uvedeném videu a na věc se zřejmě půjde skutečně do detailu.

Bude prý možné vybrat, zda má váš vůz pohon vpředu, uprostřed, nebo vzadu. Zvolíte si motor, převodovku, chladič, brzy i výfuk. Cena všech součástek bude záviset na jejich výkonu, ale i stavu a za použité samozřejmě dáte výrazně méně než za úplně nové. Velmi detailně půjde pochopitelně navrhnout také vzhled vozu včetně nárazníků, kol, blatníků a podobně. Ušetřena nezůstane ani kabina vozu. Někdo musí vybrat podobu volantu i bezpečnostních pásů a ten někdo, budete vy.

Než vše definitivně hráč odklepne, bude moci svůj rozestavěný rallye speciál vydatně otestovat, případně ho upravit, pokud s ním není spokojen. Henderson říká, že základ hry se opírá o zrušené pokračování série DiRT, které mělo vyjít původně. Podobnost obou her ale vedla k rozhodnutí ušetřit čas i peníze a zřejmě také vsadit na jistotu atraktivní licence.

EA Sports WRC, Electronic Arts, V Xboxu Storu se objevil záznam o nových závodech od EA

Stěhování WRC ke Codemasters a EA

Hry ze série WRC postupně vyvíjela studia Evolution, Milestone nebo Kylotonn. Britská společnost Codemasters, která má kromě série F1 na kontě i Dirt Rally a specializuje se na závodní hry, získala oficiální práva na seriál závodů FIA World Rally Championship už v červnu 2020. První hra s licencí WRC od Codies má vyjít letos a od té doby každý rok po dobu pěti let. Licence se vztahuje i na závody kategorií WRC 2, WRC 3 a Junior World Rally Championship. Vydavatel plánuje PC, konzolové i mobilní hry. Společnost bude rovněž pořádat příslušné oficiální turnaje. Codemasters se ke značce WRC dostanou poprvé od Colin McRae Rally 3, které vyšlo v roce 2002. Colin McRae Rally 04 z roku 2003 už obsah WRC neobsahoval.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru