V úterý vstoupí na Kickstarter nová slovenská bojovka

Duchovní nástupce Bushido Blade se jmenuje Die by the Blade a pochází z Košic

Zdroj: Triple Hill Interactive
12. 10. 2020
Název hry: Die by the Blade Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

O hře Die by the Blade, na které spolupracuje slovenský tým Triple Hill Interactive, jsme na Vortexu psali opakovaně. Šéf studia Peter Adamondy nám v dubnu odpověděl i na spoustu našich všetečných otázek. Jedná se o slibného duchovního nástupce bojovky Bushido Blade, se kterou sdílí podobné prostředí, ale i skutečnost, že jediný zásah může v každém souboji znamenat rychlou smrt. Už v úterý vývojáři se svým ambiciózním projektem vstoupí na Kickstarter, kde se budou v rámci kampaně ucházet o přízeň dalších fanoušků. Sluší se proto projekt si připomenout a upozornit vás, že mu můžete pomoci na svět, pokud sdílíte naše sympatie pro tento titul.

Zatímco první informace jsme museli z autorů trochu mámit, nyní už není o podrobnosti nouze a vývojáři se pravidelně hlásí s novými podrobnostmi. Kromě Bushido Blade se hlásí i k inspiraci sériemi Way of the Samurai nebo Dark Souls. Půjde ale v první řadě o bojovku jeden na jednoho, která klade důraz na krytí, odrážení ataků a protiútoky.

Nenechte se však zmýlit soubojovým systémem a některými rekvizitami, stejně jako Bushido Blade ani Die by the Blade není ve skutečnosti historická hra.

Vezmeme do rukou různé zbraně v singlu i multiplayeru, přičemž různé postavy mohou ovládat různé smrtící prostředky i techniky. Na výběr bude celá řada hrdinů, které půjde dále upravovat podle libosti. Nenechte se však zmýlit soubojovým systémem a některými rekvizitami, stejně jako Bushido Blade ani Die by the Blade není ve skutečnosti historická hra.

Místo grafického ukazatele zdraví ve hře váš bojovník pocítí každý zásah a ten první může být současně klidně také poslední. Je proto třeba neustále hlídat vlastní postavení i se efektivně bránit útokům. Čistý zásah vede k instantní smrti, ale můžete si vybrat, kolik životů budete mít k dispozici.

Na výběr budeme mít nejen plejádu postav, ale i zbraní, přičemž každý hrdina může ovládat libovolnou z nabízených zbraní. I když autoři popisují hru jako simulaci souboje s mečem, jde o částečně realistickou hru, která chce nováčkům usnadnit vstup do jejího světa. každý se prý může chopit ovladače a okamžitě si užít souboj na život a na smrt. O to náročnější ale bude stát se skutečným mistrem.

Slovenské studio Triple Hill na hře spolupracuje s japonským týmem Toko Midori. Die by the Blade vydává společnost Grindstone, na jejímž kanálu na YouTube najdete spoustu aktuálních videí a mezi nimi i zajímavé vývojářské deníčky. Ti, kdo vývojáře podpoří v kampani na Kickstarteru, se mohou také těšit na některé velmi zajímavé odměny. Hra míří na PC i konzole. Více se o ní dočtete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru