The Shore, Ares Dragonis, V únoru vychází nový horor podle Lovecrafta

V únoru vychází nový horor podle Lovecrafta

V příběhu The Shore pátrá rybář po unesené dceři na tajuplném ostrově plném monster

Zdroj: Ares Dragonis
19. 1. 2021
Název: The Shore Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 19. 2. 2021

Loni v květnu jsme na Vortexu psali o hororu The Shore, který je inspirovaný mýtem Cthulhu. Hra vychází už 19. února a na její premiéru láká nový trailer, díky němuž si můžeme udělat zatím asi nejlepší představu o tom, co nás v tomto dobrodružství čeká. Hlavní autor hry, kreativní šéf, scénárista, grafika a level designér v jedné osobě Ares Dragonis, kterému pomáhá především programátor Adonis Brosteanu, vychází z díla amerického spisovatele Howarda Phillipse Lovecrafta a slibuje nás vzít na tajuplný zakázaný ostrov. Hlavním hrdinou je otec, který přišel o svou milovanou dceru. Snad jen dočasně.

The Shore má nabídnout mysteriózní psychologický thriller na pomezí hororu a akce. Jeho autor nás láká na mnohovrstevnatý příběh, napětí i souboje.

Ve snaze zachránit ji má s naší pomocí hráče a tajuplného muže řešit komplikované hádanky a přežít na nehostinném místě. A současně odhalit jeho tajemství, zatímco bude – jako obvykle – zápasit o vlastní příčetnost. The Shore má nabídnout mysteriózní psychologický thriller na pomezí hororu a akce. Jeho autor nás láká na mnohovrstevnatý příběh, napětí i souboje. Navštívíme neznámé dimenze a budeme se snažit zjistit ví o prostředí, které kdysi zřejmě nebylo tak zlověstné.

Na první pohled vás zřejmě projekt zaujme tím, jak vypadá. Zejména když povážíme, v jak skromných podmínkách vzniká. Hru pohání Unreal Engine od Epicu a právě realistické prostředí má být jednou z jejích prostředí. Navštívíme dvě hlavní lokace. Jednak zmíněný izolovaný a nezmapovaný ostrov plný vraků lodí, koster a monster, která hodují na nebohých trosečnících. Druhým místem ja pak temná prázdnota, kterou obývá mocné božstvo. Lidé tu nejsou vítání a nemohou odtud uniknout, anebo přinejmenším ne bez psychické újmy.

Ares Dragonis napsal vlasní příběh inspirovaný Lovecraftem, který je situovaný do začátku 20. století. Jak už bylo řečeno, hlavním hrdinou je otec. Jmenuje se Andrew, je to rybář a pátrá po dceři Ellie, o kterou se stará, zatímco se snaží vyrovnat s nedávnou smrtí manželky. Vezme ji s sebou na moře, když začne sezóna, i když ho ostatní varují, že je to špatné znamení. Protože se o ni nemá kdo starat. Objeví se bouře, humanoid podobný rybě unese jeho nebohou Ellie a Andrew se probouzí až na pláži obklopený dalšími vraky. Více podrobností o příběhu si můžete přečíst v profilu hry.

Svět má být částečně otevřený, budeme se i potápět, ale přirozeně tady všude narazíme na celou řadu chapadlovitých nepřátel. The Shore v létě prošel úspěšně crowdfundingovou kampaní na portálu Ulule. Ares Dragonis vybral skoro 5 tisíc eur namísto původně zamýšlených čtyř tisíc. Pokud vás projekt zaujal, stále si můžete vyzkoušet demo, které při příležitosti kampaně autoři uvolnili. The Shore můžete sledovat n Steamu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru