V termínu E3 se uskuteční další dvě digitální show

V termínu E3 se uskuteční další dvě digitální show

PC Gamer a GamesRadar připravují vlastní on-line konference podobně jako IGN

Zdroj: WB Games
27. 4. 2020

Navzdory tomu, že veletrh E3 se letos neuskuteční, a to ani v digitální podobě, nouze o atraktivní oznámení zřejmě v červnu nebude. Už začátkem dubna oznámil magazín IGN, že v červnu uspořádá vlastní on-line akci Summer of Gaming. A nebude v tom sám. Magazín GamesRadar chystá na červen digitální Future Games Show a ve stejném termínu se uskuteční i tradiční PC Gaming Show, kterou každoročně při příležitosti E3 pořádá PC Gamer.

PC Gaming Show 2020 je naplánovaná na 6. června a slibuje úplně nové hry, čerstvá videa z už oznámených titulů i nějaká překvapení od některých z největších vývojářů. Akce se bude vysílat na Twitchi i dalších steamovacích platformách. Jako obvykle chtějí pořadatelé oslavit PC coby platformu a upozornit na některé zajímavé projekty. Přejí si navázat na silný loňský ročník, který z hlediska sledovanosti předstihl i akce Nintenda a EA během E3. Letos prý můžeme čekat ještě víc oznámení, novinek a trailerů. Podrobnosti o účastnících mají přijít později. Jako partneři se ale na přenosu podílí společnosti Epic Games, Frontier, Intel, Perfect World nebo Tripwire Interactive, z čehož už lze leccos usuzovat.

Uvidíme hry na novou generaci konzolí

Jak už ale bylo řečeno, svou akci chystá také GamesRadar. Digitální Future Games Show se zaměří na další platformy, včetně konzolích nové generace. Půjde o hodinové vysílání, které má nabídnout exkluzivní trailery, nová oznámení i detailnější pohled na známé tituly. Půjde o AAA hry i indie projekty, které míří na konzole, mobily i cloudové streamovací služby. Akce se uskuteční začátkem června v týdnu, kdy měla proběhnout E3. Show se bude vysílat na YouTube, Twitchi, Twitteru a dalších platformách.

Pod mateřské vydavatelství Future spadá nejen GamesRadar, ale právě i PC Gamer, který pořádá vlastní akci, a další prestižní magazíny jako Edge, Oficiální PlayStation magazín nebo Retro Gamer. Ti všichni se mají na přenosu podílet. Podle pořadatelů jde svým zaměřením o logický doplněk k PC Gaming Show. Brzy se máme od organizátorů dozvědět další podrobnosti.

A co ostatní herní společnosti?

Na vlastní on-line streamy už se chystají i jednotliví vydavatelé a výrobci konzolí. Přibližně v termínu E3 očekáváme nějakou konferenci Microsoftu, prezentaci Nintenda a s největší pravděpodobností i show Ubisoftu. Digitální tiskovku chystají vedle gigantů rovněž některé menší společnosti jako Devolver Digital či Limited Run Games. Naproti tomu Bethesda se nechala slyšet, že místo E3 na červen nic nechystá. Své projekty ukáže později.

Všichni také čekají, s jakou formou představení novinek přijde společnost Warner Bros. Interactive Entertainment, která měla podle Jasona Schreirera z Kotaku na E3 ukázat konečně mýty opředené RPG ze světa Harryho Pottera, nového Batmana od studia WB Games Montréal i novinku od původních autorů arkhamské série z Rocksteady. Warner tu přitom měl mít letos konferenci vůbec poprvé.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru