The Signifier, Raw Fury, V technologickém thrilleru se ponoříme do mysli oběti

V technologickém thrilleru se ponoříme do mysli oběti

The Signifier je chilská variace na Observer. Zavede nás do nejtemnějších koutů mozku

Zdroj: Playmestudio/Raw Fury
19. 3. 2020
Název: The Signifier Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Společnost Raw Fury oznámila novou mysteriózní first person adventuru The Signifier, kterou popisuje jako tech noir. Na první pohled může připomenout třeba cyberpunkový thriller Observer od polského studia Bloober Team, ale první dojem může šálit. Za hrou stojí nezávislý tým Playmestudio a slibuje surrealistický zážitek, kterého se dočkáme už letos v létě na PC.

Ve svém bytě je nalezena mrtvá viceprezidentka největší světové technologické společnost a vaším úkolem je téhle záhadě přijít na kloub s pomocí nové experimentální techniky.

Vývojáři nás zavedou do nejtemnějších koutů lidské mysli, kde se máme pokusit dešifrovat abstraktní jazyk našeho podvědomí. Už tímto záhadným popisem se autoři snaží podtrhnout svůj závazek přinést zážitek, s jakým jsme se dosud nesetkali. Podobně jako Daniel Lazarski ve zmíněném Observeru i hlavní hrdina hry The Signifier je vyšetřovatel. Spolu s vámi je přivolán na místo činu. Ve svém bytě je nalezena mrtvá viceprezidentka největší světové technologické společnost a vaším úkolem je téhle záhadě přijít na kloub s pomocí nové experimentální techniky.

I když vše nasvědčuje tomu, že šlo o sebevraždu, policie jako obvykle nemůže vyloučit cizí zavinění. A to by v tom byl čert, aby se neukázal opak. V mém podvědomí se už zhmotnila tvář herce Jamese Cromwella coby Alfreda Lanninga ve filmu Já, robot. Tady neočekávám o nic menší záhadu.

Vydáme se na cestu myslí a prožijeme poslední vzpomínky zesnulé díky zařízení Dreamwalker. Jedná se o pokročilý hloubkový skener mozku, který dokáže znovu vytvořit a zobrazit věci i situace, které se staly dříve. Na této neobyčejné pouti budeme řešit hádanky, ale jako obvykle se máme dozvědět něco také sami o sobě.

Příběhová adventura slibuje, že v ní budeme zkoumat skutečný svět i ten uložený v mysli. Tady všude budeme sbírat stopy i sledovat útržky rozhovorů ve snaze odhalit pravdu. Hlavní hrdina se jmenuje Frederick Russell a je to expert na umělou inteligenci a psychologii. To on stojí za vynálezem skeneru Dreamwalker. Ale pozor, je to velmi kontroverzní technologie, a to i v tomto světě, který stojí na prahu revoluce AI.

Navštívíme tři vzájemně propojené dimenze – reálný svět, vzpomínky i subjektivní sny. Mezi nimi musíme přecházet, abychom vyřešili hádanky a odemkli nové části dialogů.

Odpovědi nebudou přicházet automaticky, všechny věci musíte nejprve zkusit interpretovat a správně pochopit. Hledat pravdu v subjektivním světě, bude neobyčejně těžké, upozorňují vývojáři. A možná se během této doby zamotáme do pavučiny skutečných intrik, v níž nakonec uvízneme, zatímco si budeme lámat hlavu nad tím, zda je svět skutečně takový, jaký je, anebo jde jen o jeho subjektivní obraz vytvořený vlastní myslí.

Ve hře bude možné zkoumat důležité předměty, “převtělit” se do jiné bytosti, ale i manipulovat s časem. Navštívíme tři vzájemně propojené dimenze – reálný svět, vzpomínky i subjektivní sny. Mezi nimi musíme přecházet, abychom vyřešili hádanky a odemkli nové části dialogů. Toto prostředí ale bude nepředvídatelné a zrádné. Autoři však slibují, že hráče nebudou nudit žádnou zbytečnou omáčkou a napětí prý dokáží vybudovat i bez lekaček.

Polský „Bloober Team“

Zdá se, že se hra bude moci pochlubit nejen zajímavým světem a zápletkou, ale také působivým technickým zpracováním a neméně atraktivní stylizací, která rovněž může připomenout práci Bloober Teamu s jejich pověstnými transformacemi prostředí a znepokojivými výjevy.

Nezávislý tým Playmestudio pochází z Chile, což je další zajímavá informace. Kdy naposledy jste hráli nějaký chilský thriller? The Signifier má už v tuto chvíli profil na Steamu, kde je možné přidat si hru do wishlistu a pochopitelně nabízí také oficiální web.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru