Fire Commander, Movie Games, V taktické hře Fire Commander budeme bojovat s ohněm

V taktické hře Fire Commander budeme bojovat s ohněm

Máme zachraňovat životy i majetek. Autoři lákají na realistické plameny a více emocí

Zdroj: Movie Games
30. 3. 2021
Název: Fire Commander Vývojář: , Vydavatel: Žánr: Datum vydání: 15. 9. 2021

Videohry s hasiči nejsou zase až takovou raritou, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stačí vzpomenout na Fire Department nebo Emergency. Je to koneckonců atraktivní téma o hrdinech, kteří bojují každý den, i když ne se zbraní v ruce. Teď na trh míří další titul, v němž budeme bojovat s ohněm. Fire Commander je real-time taktická strategie, která míří na PC i konzole. Autoři slibují, že se v ní oheň bude chovat realisticky a reagovat různě na rozličné materiály.

Své svěřence musíme trénovat, rozvíjet jejich schopnosti, ale současně sledovat jejich duševní stav.

Hra byla oznámena minulý týden na Future Games Show a znovu se připomněla v rámci akce ID@Xbox. Fire Commander vytváří studia Atomic Wolf a Pixel Crow a vydává jej společnost Movie Games. Povedeme záchranné operace v čele týmu, který bude čelit různým situacím a nebezpečím. Patří mezi ně nehody letadel i lesní požáry.

K dispozici budeme mít různé specialisty, rozličné vybavení a techniku i vozidla. Postupně si máme nejen odemykat nové skilly, ale rovněž rozšiřovat naši hasičskou stanici. Důležitou roli má hrát péče o celý tým. Své svěřence musíme trénovat, rozvíjet jejich schopnosti, ale současně sledovat jejich duševní stav. S týmem navážeme skutečné vazby a budou jako naše druhá rodina, říkají autoři.

Vývojáři slibují příběhové i vedlejší mise a tvrdí, že rozhodnutí, která učiníme, ovlivní životy mnoha lidí. Budeme zachraňovat lidi i majetek a bojovat s plameny na různých místech. S každou situací se prý můžeme vypořádat několika způsoby a kombinací různých prostředků. Samotní autoři říkají, že je to hra, jakou vždy chtěli hrát a udělat. Využívá prý moderní technologie, aby přidala na realismu a emocích.

Fire Commander vzniká v Polsku a vyjde nejprve na PC a poté dorazí také na konzole. Konkrétně míří na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. PC verze je naplánovaná na 15. září. K dispozici máme první screenshoty i krátké video. Bohužel ze hry toho zatím ukazuje jen velmi málo. Titul už má profil na Steamu i oficiální web, kde se můžete přihlásit k novinkám.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru