V Super Punch-Out!! byl nalezen režim pro dva hráče

V Super Punch-Out!! byl nalezen režim pro dva hráče

Po 28 letech. K dispozici je též zápas s libovolnou postavou. Oba cheaty fungují i na Switchi

Zdroj: Nintendo
11. 8. 2022

Twitterový účet Unlisted Cheats, který se zaměřuje na pátrání po nezveřejněných cheatech a jejich odhalování, jak už napovídá sám název, přišel se zajímavým nálezem. Tentokrát byly po dlouhých 28 letech od vydání nalezeny dvě zajímavé funkce, jež se skrývaly uvnitř boxerské bojovky Super Punch-Out!!.

Super Punch-Out!! poprvé vyšlo pro Super Nintendo Entertainment System (SNES) v roce 1994. Ve hře se coby boxer probíjíte skrze řadu protivníků, těmi byla ovšem pouze umělá inteligence, hra nepodporovala režim pro více hráčů. Nebo to tak doteď vypadalo. V Unlisted Cheats nedávno odbavovali některé z žádostí fanoušků, až nakonec v útrobách hry poměrně náhodou tento režim objevili.

Dá se k němu dostat pomocí cheatu a připojení druhého ovladače, nejprve je však třeba spustit volný zápas, který byl rovněž nalezen. Je možné si vybrat jakéhokoli protivníka dle libosti, k dispozici jsou i ti ze sekce Super Circuit, která se objevila pouze v tomto díle a nacházejí se v ní ti nejelitnější soupeři. Na úvodní obrazovce je třeba na druhém ovladači podržet Y a R, poté stisknout tlačítko A nebo Start na tom prvním. Poté se zpřístupní nabídka bojovníků k souboji.

Takto se pak lze dostat i k režimu pro dva hráče. V nabídce volného zápasu si stačí zvolit bojovníka a na stránce s informacemi o něm pak na druhém ovladači podržet tlačítka B a Y a následně na prvním ovladači opět stisknout tlačítko Start. Díky tomu lze následně druhého bojovníka ovládat. Hra byla vždy označována jako pro jednoho hráče a není známo, že by se objevily informace o možnosti ji ve skutečnosti hrát ve dvou. Přitom se nejedná o nález z hloubi nepřístupného kódu, ale v podstatě jen o prostou tlačítkovou kombinaci. Proto je po 28 letech tento nález o to zajímavější. Oba cheaty jsou navíc funkční i na Nintendu Switch, kde je hra obsažena v rámci Nintendo Switch Online a nabídky her pro SNES – otestováno za vás.

Jak na to na Switchi?

Oba režimy je možné vyvolat i za využití pouze jednoho páru odjímatelných joy-conů, ale chce to trochu obratnosti. Po spuštění hry odpojte joy-cony od Switche, ať fungují jako dva ovladače. Na levém joy-conu ve vodorovné poloze poté na hlavní obrazovce podržte tlačítka doleva a SR, na pravém joy-conu podržte + (klasický Start) a SR. Tím se dostanete do výběru bojovníků. Vyberte jednoho opětovným podržením tlačítek + a SR (která nyní zastávají tlačítko Start) a u informací bojovníka podržte doleva a dolů na levém joy-conu (ovladač 2), na pravém opět + a SR. Poté je možné druhým joy-conem druhého bojovníka ovládat. 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru