Total War: Rome Remastered, Sega, V remasteru Rome: Total War znovu dobudeme Řím

V remasteru Rome: Total War znovu dobudeme Řím

Vyjde už koncem dubna a jeho autoři slibují spoustu vylepšení i nové hratelné frakce

Zdroj: Creative Assembly
25. 3. 2021
Název: Total War: Rome Remastered Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 4. 2021

Rome: Total War z roku 2004 od studia Creative Assembly už se pár portů a reedic dočkal. V roce 2010 vyšel díky společnosti Feral Interactive na Mac, o šest let později na iPad a v roce 2018 na iPhone i Android. Nyní ale přišla řada na dosud největší upgrade. Stejná dvojice – Creative Assembly a  Feral Interactive – dnes oznámila vůbec první velký remaster v historii série Total War. Rome Remastered vyjde už 29. dubna. Autoři slibují vylepšenou grafiku i hratelnost.

Vývojáři nás lákají také na vylepšené 3D modely jednotek i textury, inovovaný škálovatelný interface nebo podporu modifikací a Steam Workshopu.

Populární strategie samozřejmě obsahuje rozšíření Alexander a Barbarian Invasion i verzi Rome: Total War – Collection, která byla až dosud k dispozici na Steamu. Začněme technickými novinkami. Samozřejmostí je rozlišení až 4K. Hra podporuje i ultraširokoúhlé monitory. Má nové budovy a další objekty i přepracované efekty počasí. Vývojáři nás lákají také na vylepšené 3D modely jednotek i textury, inovovaný škálovatelný interface nebo podporu modifikací a Steam Workshopu.

Za pozornost stojí i moderní funkce a vylepšení existujících mechanismů. Těšit se můžeme na lepší práci s kamerou včetně většího zoomu na velké mapě. Využijeme rovněž nové heat mapy. Přímo na bojišti pak máme mít lepší kontrolu nad našimi jednotkami například díky nové taktické mapě.

K dispozici je nám dalších 16 hratelných frakcí, které byly dříve nedostupné. Jejich celkový počet tak vzrostl na 38. Vůbec poprvé navíc můžete v multiplayeru vytáhnout proti kamarádovi v cross-play hře napříč Windows, Macem a Linuxem. Hra má mít přepracovaný tutoriál, rady pro nováčky, vlastní informační databázi a tooltipy. Vylepšení doznala taktéž podpora pro hráče s omezeným vnímáním barev.

Bohužel první upoutávka nám neposkytne žádný pohled na hru v akci, a musíme se tak zatím spokojit jen se screenshoty. Rome Remastered už je v nabídce na Steamu a v tuto chvíli se dá předobjednat za cenu 30 eur. Majitelé původní verze přitom mají nárok na padesátiprocentní slevu. Tato akce platí až do 31. května. Novinka míří na Windows, Mac i Linux.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru