V remaku Mafie nezazní legendární melodie z původní hry

Autoři vsadili zejména na Duka Ellingtona. Motiv z intra od Vladimíra Šimůnka ale zůstává

Zdroj: Hangar 13
18. 9. 2020
Název hry: Mafia: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 9. 2020 Platformy: , , Žánr:

O hudbě v remaku Mafie, jenž se nezadržitelně blíží, za poslední měsíce padlo mnoho informací, většinou ovšem nepocházely z oficiálních zdrojů, ale byly výsledkem dohadů fanoušků a insiderů. Snažili se cokoli vyčíst z rozhovorů například s Hadenem Blackmanem nebo Alexem Coxem, což jasně svědčí o důležitosti hudby i v tomto případě, neboť se všechny tři díly mohly chlubit skvělým soundtrackem. Nyní však konečně dorazily informace, jež představují první polovinu hudební stránky hry – licencované skladby.

Zatímco v původní hře fungoval dobový hudební doprovod na principu městské hudby, kdy každá skladba měla své určené místo, kde má během jízdy po Lost Heaven zaznít, už delší dobu je známo, že se v Definitivní edici setkáme s rádiem, jako tomu bylo ve druhém a třetím díle. A to i navzdory skutečnosti, že nejde s ohledem na období třicátých let a zvláště pak na konkrétní vozidla o úplně běžnou součást výbavy. Tato drobná nepřesnost však přináší možnost vlastního výběru a hlavně více obsahu. Dle zveřejněného seznamu se můžeme těšit na 35 písní, jež budeme moci zaslechnout na dvou rádiových stanicích.

Zdroj: Hangar 13

Většina licencovaných skladeb původní Mafie se stala pro hru téměř ikonou, kvůli čemuž mnozí zkrátka počítali s jejich výskytem i v remaku, jak se ostatně objevovalo v řadě spekulací. Aktuální zprávy ale dosavadní předpoklady, že původní písně zůstanou a doplní je nové, bohužel nepotvrdily, neboť jediným známým titulem je The Mooche, který hráči slýchávali ve Works Quarter. Dále pak ještě bylo možné zaslechnout Tiger Rag a You Rascal You. Po skladbě La Verdine, jež byla známa z mise Uprchlík, tak fanoušci nyní postrádají například Chinatown, My Chinatown, Minor Swing a především pak legendární Belleville.

Nelze si nevšimnout, že novému repertoáru vévodí především Duke Ellington, který zde má hned 16 svých skladeb, a tak jistým způsobem zaujal místo Djanga Reinhardta, jemuž patřila většina původní městské hudby. I ten nabídne pět svých kousků, jde však o nové přírůstky do světa Mafie. Čtyři písně jsou z pera populárního zpěváka Caba Callowaye, u nichž nechybí ani jeho slavný orchestr, a dočkáme se třeba i jednoho počinu od Louise Armstronga.

Podle jiných jde spíše o licenční problémy a odkazují na odstranění veškeré licencované hudby při návratu hry na Steam a GOG v roce 2017.

Absence původní hudby podle některých řeší nepřesnost, že ne všechny skladby, například právě Belleville, odpovídaly časově ději hry, tuto teorii ovšem opět narušuje Django novými skladbami Sophisticated Lady nebo A-Tisket A-Tasket z roku 1950. Podle jiných jde spíše o licenční problémy a odkazují na odstranění veškeré licencované hudby při návratu hry na Steam a GOG v roce 2017. Ačkoli v tomto ohledu hráče nedostihne během hraní hudební nostalgie, nelze pochybovat, že jde o vskutku zdařilý výběr plný výborných a chytlavých skladeb, které se budou ve hře vyjímat. Navíc se dá očekávat, že alespoň počítačové hráče dříve či později původními písněmi obdaruje moderská komunita.

Druhou půlku hudební stránky, a to nový orchestrální soundtrack, jehož autory jsou skladatelé Jesse Harlin, který se podílel i na soundtracku třetího dílu, a Matt Bauer, mají autoři hry v plánu detailněji představit ve středu 23. září. Už nyní víme, že jde o zcela novou kompozici, jež v některých chvílích odkazuje na ústřední motiv Vladimíra Šimůnka, který byl zachován a opětovně nahrán pro intro hry. Celkový soundtrack je nicméně třikrát delší než ten původní. A ačkoli jsme měli možnost slyšet poměrně velkou část už v preview verzi, je kolem nového soundtracku stále řada otázek, ty však jeho prezentace těsně před vydáním patrně zodpoví, čímž by měl být zároveň zakončen hlavní přísun novinek a informací před tím, než si budeme moci hru konečně zahrát.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru