S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, V pražských kancelářích autorů hry S.T.A.L.K.E.R. hořelo

V pražských kancelářích autorů hry S.T.A.L.K.E.R. hořelo

Vývojáři potvrzují, že studio GSC Game World postihl požár, který poničil jedno z pater

Zdroj: GSC Game World
8. 9. 2023
Název: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl Vývojář: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 5. 9. 2024

Autoři hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl ze studia GSC Game World se po ruské invazi na Ukrajinu přestěhovali z velké části do Prahy. Podle našich informací v noci na dnešek došlo v kancelářích týmu k požáru. Zprávu jsme obdrželi ze dvou na sobě nezávislých důvěryhodných zdrojů, které si přejí zůstat anonymní. Ve výškové budově v ulici Na Pankráci vypukl požár elektroinstalace. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. Evakuováno bylo několik desítek osob. Podle webu pražského magistrátu to bylo 30 lidí, podle webu Požáry.cz 20 lidí. Požár se naštěstí obešel bez zranění a škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun.

Požárem mělo být zasaženo jedno ze tří pater studia GSC Game World. Máme k dispozici fotografii z místa, která nasvědčuje tomu, že oheň zdevastoval vybavení kanceláře i samotný interiér. Nemůžeme ji nicméně zveřejnit. Údajně se jednalo o nejdůležitější patro se zálohovacími servery. Další dvě nebyla požárem zasažena. O tom, zda může tato událost nějak ovlivnit dokončování hry, nemáme v tuto chvíli žádné informace.

Update: Námi původně uvedené informace Vortexu v sobotu odpoledne potvrdila business development managerka GSC Olga Ryžko (Olga Ryzhko) jako správné. V pražské kanceláři ve čtvrtek skutečně vypukl požár. “Naštěstí se při něm nikdo ze zaměstnanců ani pracovníků kanceláře nezranil, což je velká úleva,” řekla pro Vortex. “Přestože se požár podařilo uhasit, jedno z podlaží kanceláře nyní vyžaduje kompletní rekonstrukci. Další podrobnosti nehody se stále vyšetřují,” dodala.

Zjišťujeme další podrobnosti. Pokud se dozvíme něco nového, článek aktualizujeme.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru