V Praze vystoupí hudební skladatel Jesper Kyd

V Praze vystoupí hudební skladatel Jesper Kyd

V Obecním domě zazní kromě jiného hudba z her Assassin's Creed a Hitman

Zdroj: Composers Summit Prague
7. 2. 2024

Dánský hudební skladatel Jesper Kyd se proslavil soundtrackem k sérii Hitman, ale podepsaný je také pod hudbou k sériím Assassin’s Creed, Borderlands nebo State of Deacy. Jeho muziku jste nicméně mohli slyšet i v řadě dalších slavných titulů. Kromě jiného je držitelem prestižní ceny BAFTA za soundtrack ke hře Hitman: Contracts.

Teď dorazí do Prahy v rámci třetího ročníku odborné akce Composers Summit Prague 2024. Ta bude zahájena velkým koncertem filmové a herní hudby pod názvem Spectacular Music of Hollywood. Koncert se uskuteční uskuteční 18. dubna ve Smetanově síní Obecního domu. A vedle hudby ze Star Wars nebo Iron Mana tu zazní právě i něco z Assassin’s Creedu a Hitmana.

Samotná akce Composers Summit Prague 2024 se v Praze uskuteční od 18. do 23. dubna pod záštitou ministra kultury Martina Baxy. Vystoupí zde řada dalších hostů. Mimo jiné John Debney. Jejich kompletní seznam najdete na oficiálním webu. Vstupenky na celý Composers Summit 2024 Prague stojí v tuto chvíli 399 eur. Od 1. března pak za ně zaplatíte 599 eur. Samotný koncert je ale levnější. Lístky v ceně 990 až 1690 korun koupíte na Ticketportalu. Světové hvězdy filmové hudby v Praze osobně budou dirigovat svá nejznámější díla v podání Českého národního symfonického orchestru a za doprovodu speciálních projekcí, lákají pořadatelé.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru