V postapokalyptické hře Showa si Japonci koupí USA

Nově oznámené akční RPG od čínského Nekcomu je milostným dopisem popkultuře 80. let

Zdroj: Nekcom
7. 1. 2022
Název hry: Showa American Story Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Už na začátku roku se objevily náznaky, že vývojáři z čínského studia Nekcom představí svůj nový titul. Bez ohledu na to, že usilovně pracují na dokončení logického hororu Dying: 1983, který byl oznámen v prosinci 2020 a měl by letos dorazit, mluvilo se o tajemném projektu SAS, na který lákal obrázek s detailem dámské boty a motocyklu. O několik dní později se oficiálně dozvídáme o hře Showa American Story, který sice na první pohled nezapře svůj asijský původ, ale námětem i svým vizuálním zpracováním působí velmi lákavě. V čerstvě představeném titulu se podíváme do Spojených států, které však ztratily svou moc a nechaly se z převážné části koupit Japonskem, čemuž odpovídají i ryze východní dekorace na typických amerických pamětihodnostech.

To je ovšem pouze jeden z důsledků vývoje světa ve zmiňované hře, se kterým se musí vyrovnat obyvatelé USA, potažmo hráči. Zemi, v níž sice existuje prostor pro potyčky předchozích a nových obyvatel, totiž zasáhne záhadná kataklyzmatická událost, která naruší společenský pořádek a významnou měrou přispěje k postupnému rozkladu země, ať už na ni svým kulturním vlivem působí kdokoliv. Co víc, zemi zaplaví zombie a lidé se spíš než o své skutečné místo původu začnou zajímat o to, jak mohou v nehostinném prostředí přežít a co případně udělat, aby se život mohl vrátit do normálu. Pokusit se o to má 19letá hlavní hrdinka, která je rovněž všechno jen ne obyčejná. Choko, jak se dívka jmenuje, totiž za blíže nespecifikovaných událostí vstane z mrtvých a začne zjišťovat, co se vlastně stalo, kdo za to může a jak by se dala situace napravit.

Co víme o příběhu hlavní hrdinky Choko?

Devatenáctiletá kaskadérka Choko a její sestra přichází do Hollywoodu - nyní pojmenovaného Nová Jokohama - aby se zúčastnily konkurzu na roli v novém filmu. Po příjezdu je ale zavraždí tajemní agenty, Choko je pohřbena v divočině na okraji Nové Jokohamy a její sestra se pohřešuje. Uplyne blíže nespecifikované množství času a vzduch znovu naplní hrdinčiny plíce, když ožije a vyleze ze svého hrobu. Nějakým zázrakem je znovu naživu, ale něco na tomto světě není v pořádku. Ulicemi se potulují zombie, monstra a několik zbývajících lidí, kteří mezi sebou soupeří o vzácné zdroje. Zločinecké podsvětí mezi sebou válčí a tajemná organizace bojuje o obnovu společenského řádu. Choko si dojde pro svůj karavan, dostane ho z trosek filmového studia a vydává se napříč Spojenými státy, aby našla svou sestru.

Za tímto účelem se vydává napříč Spojenými státy a podle všeho ji čeká zejména spoustu soubojů. Vývojáři mluví o tajuplné síle, kterou Choko postupně ovládne a možnost pustit se do střetů se zombíky a monstry dalece převyšující její tělesnou konstituci. Přesto díky mnoha zbraním a oné síle zvládne odklízet hordy nepřátel, uskakovat útokům, střílet, sekat a vůbec dělat všechno, co může přesahovat rozměr akčního RPG a přiblížit se k čistokrevnému hack’n’slash hraní. Jak propracovaný soubojový systém bude, zatím vývojáři nad rámec prvního traileru neodhalili, ani tím ale lákavá nabídka Showa American Story nekončí.

Jak už jste patrně vycítili z obrázků, hra má velmi zajímavý vizuální styl, ve kterém oslavuje éru 80. let. Hra by měla být podle vývojářů doslova přeplněna starými dobrými vzpomínkami, kam může spadat styl oblékání, hudba, ale pochopitelně také artefakty jako videokazety nebo walkmany. Co víc, Choko se bude po Spojených státech pohybovat v karavanu, který určitě přispěje k celkové atmosféře a podtrhne i mírně kyberpunkový nádech, který lze ze hry vycítit. Kromě soubojů bude navíc vlastní prozkoumávání hrát důležitou roli, aby měla Choko vždy dostatek výbavy, případně si mohla repertoár rozšířit o nově objevené kousky. Na hráče pak čekají i nostalgické minihry, které budou nepochybně sloužit nejen ke krátkému pobavení, ale také k získání dalších zkušeností, vhodných pro další vývoj hlavní hrdinky.

Vývojáři na oficiálních stránkách hry, potvrdili, že si nebudou brát servítky a hráči se proto mohou těšit na poměrně naturalistické vylíčení některých scén, spoustu odlišných a ne vždy úplně přátelských vedlejších postav a doslova nepřeberné množství předmětů, odkazujících na popkulturu 80. let minulého století. Kdy Showa American Story dorazí, zatím nevíme, jisté však v tuto chvíli je, že se hrou Nekcom počítá výhradně pro PC a PlayStation 4 i PlayStation 5.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru