BlockStar VR, Immersive Division, V pondělí vychází nová česká hra BlockStar VR

V pondělí vychází nová česká hra BlockStar VR

Futuristická střílečka od mladého pražského studia se inspirovala klasikami jako Arkanoid

Zdroj: Immersive Division
14. 4. 2024
Název: BlockStar VR Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 15. 4. 2024

V červenci 2022 jsme poprvé psali o nové české hře BlockStar VR, která na první pohled může evokovat třeba hit Beat Saber, ale s pistolemi a dalšími střelnými zbraněmi namísto mečů. Teď titul konečně vychází. Už v pondělí 15. dubna ho najdete na Steamu a v App Labu a autoři lákají na jedinečné zbraně nebo bláznivá vylepšení.

Úkolem hráče je vstoupit do futuristického turnaje a prostřílet se k vítězství.

Vývojáři ze studia Immersive Division už loni úspěšně prezentovali svou novinku na akcích, jako je německý Gamescom nebo EGX v Londýně. Nyní jsou podle svých slov připraveni na vydání plné verze. Úkolem hráče je vstoupit do futuristického turnaje a prostřílet se k vítězství. BlockStar VR slibuje příběhový režim se čtyřicítkou misí, které nás vezmou na palubu vesmírné stanice BlockStar.

Postupně budeme odemykat nové zbraně a vybavení a likvidovat kostky, které se nás snaží zastavit. Celkem bude na výběr 12 unikátních zbraní a narazíme na různé výzvy a rovněž režimy Survival či Puzzle. Autoři lákají na příběh prezentovaný v 360° cutscénách a máme se podle nich těšit i na některé bizarní momenty.

Titul má být rychlý a dynamický, přičemž se tým otevřeně hlásí k inspiraci arkádovými klasikami, jako je Arkanoid. Ale využívá současně některé moderní trendy. BlockStar VR má být jednoduchý na pochopení, ale náročný na dokonalé zvládnutí. Každá mise prý přináší jedinečnou výzvu. Součástí hry budou i žebříčky nebo týdenní výzvy. Soundtrack nabídne 80 skladeb.

Immersive Division je nezávislé pražské studio, které tvoří herní a filmoví profesionálové a BlockStar VR představuje jejich debut. Hru pohání Unreal Engine a byla ve vývoji od roku 2021. Na vydání láká také čerstvý trailer. Další videa najdete na kanálu autorů na YouTube.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru