Beecarbonize, Charles Games, V novince od Charles Games musíme zachránit celou planetu

V novince od Charles Games musíme zachránit planetu

České studio představilo bezplatnou karetní strategii Beecarbonize. Vyjde už v březnu

Zdroj: Charles Games
3. 2. 2023
Název: Beecarbonize Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 1. 3. 2023

Před dvěma týdny jsme vás v exkluzivním článku lákali na novou hru od českého studia Charles Games s tím, že půjde o bezplatnou karetní strategii, v níž budeme bojovat proti změnám klimatu. Teď ji její vývojáři představili oficiálně. Beecarbonize vyjde už 1. března a má to být podle studia současně strategická výzva i klimatická simulace. Naším úkolem nebude nic menšího než záchrana celé planety.

Hra vzniká ve spolupráci s organizací Člověk v tísni a v tomto unikátním titulu budou našimi protivníky uhlíkové emise a klimatická změna. Podle autorů musíme proměnit průmysl, upravit zákony a chránit přírodu, abychom přežili. Budeme zkoumat pokročilé technologie a rozhodovat o vývoji společnosti. “Ale pozor, přežijete jen, když se zdroji budete nakládat opatrně,” varují vývojáři.

Hra nabídne 120 unikátních karet, které představují vynálezy, zákony, společenské nebo průmyslové pokroky.

Charles Games říkají, že jde o přístupnou, ale současně propracovanou simulaci. “Jsou vám bližší průmyslové reformy, občanské iniciativy nebo ochrana ekosystémů?,” ptají se autoři. Vyřešit klimatickou změnu a zvládnout znečištění jde podle nich mnoha různými cestami. Nebude to ale jednoduché. Čím víc emisí vyprodukujeme, tím náročnější úkoly před námi budou stát.

“Čeká na vás nutnost vyvažovat výrobu energie, sociální reformy, ekologická opatření a vědecký výzkum,” vysvětluje tým. Musíme se tak například rozhodnout, kdy opustíme fosilní paliva. Máme experimentovat a zkoušet různé postupy. Hra nabídne 120 unikátních karet, které představují vynálezy, zákony, společenské nebo průmyslové pokroky. Každá karta má přitom vycházet ze skutečného klimatického výzkumu.

Kromě toho se budeme setkávat s náhodnými globálními událostmi, které nás donutí přehodnotit svou strategii. Průběžně budeme odemykat také nové karty. Charles Games říkají, že svět Beecarbonize reaguje na naše vlastní rozhodnutí. “Víc emisí znamená víc záplav nebo monzunů. Když investujete do jaderné energie, riskujete nukleární katastrofu,” varují autoři. S každým dalším pokusem se máme poučit a díky tomu se nám prý nakonec možná podaří překonat environmentální katastrofy, společenské nepokoje a odvrátit vyhynutí života na Zemi.

Titul vznikl ve spolupráci s předními klimatickými experty z neziskové organizace Člověk v tísni v rámci projektu 1Planet4All financovaného z prostředků Evropské unie. Jak už padlo, Beecarbonize bude zdarma a už 1. března dorazí na PC, iOS i Android. Lepší představu o tom, jak vypadá a jak se bude hrát, si můžete udělat díky čerstvým screenshotům a prvnímu traileru.

Studio Charles Games má na kontě povedené historické hry Attentat 1942 a Svoboda 1945: Liberation, ale také neméně kvalitní menší bezplatnou hru Train to Sachsenhausen.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru