V novém Saints Row můžete mít i světélkující kůži

Vývojáři představili bezbřehé možnosti úprav. Týkají se lidí, zbraní, vozidel i celých gangů

Zdroj: Deep Silver
20. 4. 2022
Název hry: Saints Row (2022) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 23. 8. 2022 Platformy: , , , , Žánr:

Vývojáři ze studia Volition si na dnešní večer přichystali prezentaci možností kosmetických úprav v chystaném rebootu série Saints Row. Ačkoliv bylo video ke zhlédnutí až dnes, my jsme jej za zavřenými dveřmi mohli v ještě detailnější podobě sledovat ještě před Velikonoci a dozvědět se přímo od vývojářů všechny podstatné detaily. Míra úprav vzhledu jednotlivých postav, jejich oblečení, zbraní, vozidel nebo dokonce velitelství, ze kterého se bude přibližně od poloviny hry vyrážet do akce, je takřka absolutní a dává jasně najevo, na koho hra v tomto ohledu cílí. Takže pokud patříte k těm, kdo mají rádi divoké barvy, výstřední šatník a – ještě jednou – spoustu barviček, přijdete si na své jako snad v žádné jiné hře podobného stylu.

„V Saints Row si hráči mohou přizpůsobit mnoho aspektů své postavy. Tělesnou konstituci, kůži, rysy obličeje, hlasy, oblečení a mnoho dalšího,“ řekli vývojáři a postupně prokázali, že tento přístup aplikovali na všechny další části hry, na které lze úpravu vzhledu aplikovat. Máme-li však začít vaší postavou, v moderním duchu vám Saints Row nabídne nebinární modely, kterým můžete přirozeně upravit hlas nebo dvojici základních projevů emocí, které mají podle vývojářů dokreslit celkový charakter. Ve skutečnosti se tím ale otevírá možnost pro kohokoliv, vytvořit buďto osobu co nejpodobnější sobě samému, nebo naopak popustit uzdu fantazie a vydat se daleko za možnosti lidských těl. A rozhodně nebyla řeč jen o tom, že femininní postavy mohou mít svaly a maskulinní pro změnu vypadat jako tyčky. Asi nejkřiklavějším důkazem, že je povoleno takřka vše, je možnost změnit si kůži na něco, co připomíná buďto pohled do vesmíru nebo efekty z diskotéky na přelomu 80. a 90. let. Kromě toho si samozřejmě můžete vybrat i zcela základní atributy, jako jsou vlasy, tetování nebo vlastní oblečení, ale i na tomto místě můžete počítat s opravdu šílenými kousky, které zrcadlí i očekávanou náladu celé hry.

Vývojáři rovněž potvrdili, že vrací do hry vrstvy oblečení – jako tomu bylo naposledy v Saints Row 2 – takže si můžete s vaší postavou opravdu vyhrát a řešit třeba i to, jaké má spodky pod kalhotami.

Protože jen úprava postavy může zabrat opravdu hodně času a je velmi detailní, vývojáři pro ni vytvořili vlastní aplikaci přímo ve hře. Stačí se k ní prokliknout přes telefon a rázem máte všechny možnosti k dispozici. Samozřejmě i v průběhu rozehrané hry, začne-li vás vaše podoba trochu nudit. Můžete zde přirozeně měnit také samotné oblečení, případně vyrazit do některého z obchodů a nakupovat konvenčnějším způsobem. Vývojáři rovněž potvrdili, že vrací do hry vrstvy oblečení – jako tomu bylo naposledy v Saints Row 2 – takže si můžete s vaší postavou opravdu vyhrát a řešit třeba i to, jaké má spodky pod kalhotami a další titěrné detaily. Pojetí nových Saints Row vlastně v mnohém připomíná Watch Dogs Legion, ke kterému má hra velmi blízko i celkovým zasazením a fanoušky pestrých designů by mohla skutečně potěšit.

Vozidla, zbraně i velitelství

Protože se ale bavíme o hře, v níž půjde ve velké míře o samotnou akci, odemknuli lidé z Volition také možnost plné customizace zbraní. Ani tady nenarazíte na mnoho mantinelů, protože kromě obligátních skinů můžete měnit i materiál, ze kterého je zbraň vyrobena, celou ji případně oblepit samolepkami, a kdyby vám ani to nestačilo – případně vám to přišlo málo šílené – můžete klidně i změnit modely zbraní za věci jako je třeba futrál od kytary nebo ovlivnit to, co z hlavně zbraní vlastně vyletuje. Hra jednoduše akceptuje, že raketometem může být i něco jiného, než samotný raketomet, a pokud je to vaše volba, Saints Row vám nebude stát v cestě. Nad rámec vizuálních změn nicméně můžete počítat i s úpravou vlastností jednotlivých zbraní za pomoci nejrůznějších upgradů, které ovlivňují sílu, přesnost, kadenci nebo třeba velikost zásobníku. Jen nebudete moci přidávat tato vylepšení tak bezhlavě, jako se tomu děje při volbě vzhledu – každá zbraň má omezení na tři upgrady, takže vás čeká i trocha rozhodování. A aby toho nebylo málo, u každé zbraně můžete po splnění stanovené výzvy odemknout i jejich speciální schopnost.

Ale ani tady lidé z Volition neskončili, upravit si totiž můžete v podobném duchu také vozidla, kam nespadají jen barvy, ale také modifikace jednotlivých částí nárazníků, mřížek, prahů, zpětných zrcátek nebo spoilerů. Změnit můžete také kola, zvuky motoru či klaksonů, případně se postarat o vylepšení celkového vybavení ve smyslu univerzálnosti a nebezpečnosti jednotlivých vozidel. Chcete nitro, beze všeho! Potřebujete tažné lano, protože… Protože proto?! Můžete mít i lano! A kdyby vám to všechno nestačilo, po vzoru zbraní i vozidla odemykají po splnění výzev speciální schopnosti, jako je třeba zatáčení ve stylu kraba nebo možnost katapultovat se z vlastní sedačky, abyste se mohli snést padákem přímo doprostřed akce a dělat jiné bláznivé věci, které Saints Row nabídne.

Posledním místem, kde se budete moci jaksepatří vyřádit, je velitelství Saints. K němu se dostanete přibližně v polovině hry a jde v podstatě o výbavu celého vašeho gangu. Už asi nemá smysl opakovat, že vám vývojáři dovolí popustit uzdu své fantazie na maximum a pravděpodobně vás už ani nepřekvapí, že můžete změnit podobu zbraní, týmového oblečení nebo vzhled vozidel. Snad proto, aby měli všichni jasno, kdo na ně útočí a komu případně posílat stížnosti. Vývojáři z Volition pak ukončili prezentaci připomenutím, že hra vychází 23. srpna a potvrdili, že deníček o úpravách je prvním z řady dalších podobných prezentací, které se budou týkat jednotlivých aspektů. Příště bychom proto rádi viděli samotnou akci nebo chování umělé inteligence, což bude pro zábavu podstatnější, nežli množství kosmetických úprav. Byť úctyhodné a opravdu velmi propracované, o tom není pochyb.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru