Arma 3, Bohemia Interactive, V novém rozšíření pro Armu 3 se vydáme do pouště

V novém rozšíření pro Armu 3 se vydáme do pouště

Hráči se sami i v kooperaci pokusí zachránit uneseného válečného zpravodaje

Zdroj: Rotators Collective
27. 10. 2021
Název: Arma 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 12. 9. 2013

V rámci oficiálního programu Creator DLC pod hlavičkou studia Bohemia Interactive už se díky nezávislým vývojářům Arma 3 rozrostla v dubnu 2019 o expanzi Global Mobilization – Cold War Germany, letos v květnu o S.O.G. Prairie Fire a v červnu o CSLA Iron Curtain. Nyní přišla řada na další DLC v režii talentované komunity. Nezávislí autoři ze skupiny Rotators Collective, kteří pochází z celé Evropy, lákají na expanzi CDLC Western Sahara, jež nás už v zimě vezme do teplých krajů.

Podle vývojářů se můžeme těšit na novou rozlehlou mapu, zbraně a vybavení, hratelné frakce, pouštní faunu i floru nebo originální herní módy. “V CDLC Western Sahara se hráči vžijí do role příslušníků soukromých vojenských složek (PMC) a budou vysláni na pouštní bojiště,” láká studio Bohemia Interactive. Těšit se máme také na nové scénáře. Jedním z nich Extraction zasazený do otevřeného světa, který lze hrát v singlu i v kooperaci až se čtyřmi spoluhráči.

Mapa Sefrou-Ramal má rozlohu 100 km².

“V této misi sloužíte jako operátor soukromé vojenské společnosti ION Services a jste vysláni na pátrací a záchrannou misi poté, co byl kdesi ve fiktivní pouštní provincii Sefrou-Ramal zmítané válkou zajat válečný zpravodaj,” naznačuje tým, co nás čeká. Budeme pátrat po informacích a stopách a naším úkolem je dostat uneseného válečného zpravodaje zpět do bezpečí.

Mapa Sefrou-Ramal má rozlohu 100 km² a jde o provincii na severovýchodě fiktivní oblasti Argana. Jejím charakteristickým rysem jsou nekonečné písečné duny a marocká architektura. V tomto regionu hráči narazí na mírové jednotky UNA, armádu svobody a nezávislosti Sefrawi, povstalecké jednotky kmene Tura, pouštní síly NATO i soukromé vojenské jednotky ION Services. Těšit se podle autorů máme na zbraně jako jsou kulomety IMIL GALAT a Velko R4, pušku SLR, útočnou bullpup pušku XMS a protiletadlový kanón ZU-23.

Vyjde ještě před koncem roku

Používat budeme také útočný dron s modulárními zbraňovými systémy, přenosný balistický štít nebo různé typy masek pro přežití v poušti. A kromě toho v DLC narazíme na digitální fotoaparát, velbloudy nebo stany pro uprchlíky. Rozšíření nabídne rovněž nový multiplayerový mód nazvaný King of the Dunes, což je variace na King of the Hill. V Last Stand se zase hráči musí bránit vlnám nepřátel v kooperaci až pro čtyři. Tým slibuje také dva závodní scénáře. “Vyzvěte své známe na souboj s časem skrze písečné duny v závodě Vrana-Redstone Dune Rally.

CDLC Western Sahara vyjde podle Bohemia Interactive do konce roku a bude se prodávat za necelých 7 eur. Přesné datum vydavatel teprve upřesní. Vývojáři z Rotators Collective mají podle Bohemky přes 10 let zkušeností s tvorbou modů pro nejrůznější hry, včetně výborně hodnocených minikampaní Callsign Minotaur a Dunes pro Armu. Pod hlavičkou Creator DLC už se prodalo víc než 350 tisíc placených rozšíření od šikovných komunitních tvůrců.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru