Game Builder Garage, Nintendo, V novém editoru od Nintenda vytvoříte vlastní hry pro Switch

V editoru od Nintenda vytvoříte vlastní hry pro Switch

Game Builder Garage vás naučí základy programování. Navazuje na Mario Maker a Labo

Zdroj: Nintendo
6. 5. 2021
Název: Game Builder Garage Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 11. 6. 2021

V noci na dnešek jsme se dočkali překvapivé novinky, která navíc velmi rychle dorazí na trh. Společnost Nintendo oznámila nový titul Game Builder Garage pro Switch, jehož název už prozrazuje, o co půjde. Máme se naučit dělat hry pro Switch. Pokud jste někdy snili o tom, že si vytvoříte vlastní hru, od 11. června to můžete zkusit právě s tímto editorem. Jak je u Nintenda dobrým zvykem, snaží se přitom oslovit velké i malé hráče díky srozumitelnému systému. O své výtvory se pak samozřejmě můžete podělit s dalšími hráči.

Autoři slibují, že můžeme vytvořit tituly z různých žánrů – plošinovky, závody, logické hry nebo třeba akce.

Základy programování si mají začátečníci osvojit díky vizuálnímu a přístupnému systému. K dispozici budou i předpřipravené lekce a Nintendo říká, že k prvním krůčkům nepotřebujete vůbec žádné předchozí zkušenosti na tomto poli. Zdaleka nejlepší představu o tom, jak to funguje v praxi si ale uděláte z prvního videa, které demonstruje ty nejzákladnější akce a v rychlém sledu ukáže i několik her, které v takovém nástroji mohou vzniknout.

Vše má být maximálně intuitivní a stejně hravé, jak je pro Nintendo typické. Autoři slibují, že můžeme vytvořit tituly z různých žánrů – plošinovky, závody, logické hry nebo třeba akce. A máme se prý přitom bavit stejně jako při samotném hraní. Je to skvělé místo, jak začít, říká firma, i když přirozeně nemůžete očekávat, že by výsledkem byla velká hra.

Editor si osvojujte krůček po krůčku za pomoci interaktivních lekcí, kterými můžete procházet svým vlastním tempem. Z načerpaných znalostí vás přitom čas od času prověří nějaký malý úkol nebo hádanka. Vše, co se naučíte, pak můžete uplatnit ve volném režimu, kde se konečně zhmotní vaše nápady. Stiskem jediného tlačítka se přitom přepínáte mezi programováním a samotnou hrou, abyste ji mohli kdykoli vyzkoušet.

Jak už padlo, o své výtvory se podělíte s ostatními. Můžete si hry vyměňovat a stahovat nové, abyste načerpali další inspiraci. Nejenže tak můžete předvést své vlastní umění, ale v editoru se lze podívat i na to, jak vznikly jiné projekty. Můžete prozkoumat jejich pozadí a naučit se nové postupy, které pak sami uplatníte. Vytvořené hry mohou podporovat multiplayer i pohybové ovládání.

Nejde ani zdaleka o první podobný pokus Nintenda na tomto poli a zkušenosti i inspirace předchozími tituly je na hře patrná.

Game Builder Garage lze ovládat Joy-Conem, Pro Controllerem i v handheldovém režimu na Switchi Lite. Nicméně hra podporuje i kompatibilní myš, kterou připojíte do USB v doku. Samotné Nintendo říká, že tento způsob může být ještě pohodlnější. Game Builder Garage vychází 11. června a bude se prodávat za sympatických 30 dolarů.

Nejde ani zdaleka o první podobný pokus Nintenda na tomto poli a zkušenosti i inspirace předchozími tituly je na hře patrná. Za zmínku stojí například WarioWare D.I.Y., Super Mario Maker nebo kreativní část Nintendo Labo. Na PC samozřejmě existuje celá řada podobných nástrojů. Na konzolích si největší pozornost v poslední době vysloužil editor Dreams pro PlayStation od studia Media Molecule a v minulosti třeba Project Spark pro Xbox a PC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru