Call of Duty: Vanguard

V novém Call of Duty se můžeme zúčastnit dvou válek

WWII: Vanguard nás prý vrátí do druhé světové. Ale bude nějak pokračovat v 50. letech

Zdroj: Joe Rosenthal
24. 3. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Musím hned zkraje přiznat, že tohle je zpráva, které jsem se původně zamýšlel vyhnout. O tom, kam zamíříme v dalším Call of Duty, se totiž spekuluje snad každý týden na základě nejrůznějších “zaručených” úniků, insiderů a leakerů. Ostatně, sám jsem nedávno glosoval chaotickou situaci ohledně dalšího dílu a jeho zasazení takto…

Jenže pak přišel s vlastním shrnutím ModernWarzone, který má víc než důvěryhodnou historii a na kontě celou plejádu správných “předpovědí”. A já začal protichůdným zprávám z posledních měsíců věnovat větší pozornost. Doug Dagnabbit tvrdí, že pracovní název nové hry je Call of Duty WWII: Vanguard a pracují na ní vývojáři ze studia Sledgehammer Games, kteří se podíleli na různých dílech série, ale sami vytvořili Advanced Warfare a právě WWII z roku 2017.

Pokračování by mělo vyjít tradičně koncem letošního roku a podle Dougových zdrojů se pracovní jméno v budoucnu změní. ModernWarzone se odvolává i na další leakery a insidery a připouští, že se objevily protichůdné zprávy o zasazení do druhé světové války a do padesátých let, které by mohly ukazovat spíš na korejskou válku. Druhá světová válka samozřejmě skončila v roce 1945. Ale je v tom vlastně rozpor?

Veterán se vrací do Koreje, anebo alternativní historie?

Správně totiž mohou být obě zdánlivě protichůdná zasazení. Hra má být zasazená do druhé světové války, ale její části se mají odehrávat v padesátých letech. ModernWarzone na základě vlastních indicií naznačuje, že by příběh mohl pokračovat po skončení druhé světové války a přesunuli bychom se i do Koreje. Doug Dagnabbit také spekuluje, že by vývojáři mohli zkusit alternativní historii, v níž druhá světová válka neskončila v roce 1945, ale pokračovala dál v padesátých letech.

Obě varianty zní podle mě zajímavě a obě mají svou logiku. Ta první se nijak nevzdaluje realitě, konflikt v Koreji se rozhořel jen krátce po skončení druhé světové války. Přímo se nabízí možnost, abychom třeba závěr druhé světové války “prožili” v Pacifiku, a po pár letech se do Asie zase vrátili v dalším konfliktu. Druhá varianty s pokračující druhou světovou válkou rovněž není na poli videoher a fikce obecně žádnou raritou.

ModernWarzone tvrdí, že se nová hra dočká opět vlastního otisku ve Warzone. Předpokládá novou mapu i zbraně inspirované pokračováním, které se objeví i v populárním battle royalu. Samotný Doug píše, že i když zatím nemáme k dispozici mnoho informací, snažil se vyčistit prostor od množství nesmyslů, které se podle něj na internetu šíří. Nemusí trvat dlouho a zjistíme, zda měl i tentokrát pravdu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru