Call of Duty: Vanguard, Activision, V novém Call of Duty budou hráči bojovat proti čtvrté říši

V novém Call of Duty budou hráči bojovat proti čtvrté říši

První příběhový trailer odhaluje hlavní postavy i příběh po konci druhé světové války

Zdroj: Activision
12. 10. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Vývojáři ze studia Sledgehammer Games včera v podvečer zveřejnili první příběhový trailer pro Call of Duty: Vanguard. Jak nepochybně víte, hra nás přenese do období druhé světové války, ovšem jak se zdá, naplňují se i předchozí nejasné spekulace, že se příběh bude odehrávat i po jejím skončení. Neposuneme se však do války v Koreji, jak zněly nejrůznější úvahy na základě dříve nepodložených informací, ale pouze o několik týdnů či měsíců dále v roce 1945. Po pádu Berlína v květnu 1945 sice skončila válka, touha nacistů po světové nadvládě ale nezmizela a mezi bývalými příslušníky SS bují naděje na vytvoření čtvrté říše. Novou vizi reprezentuje Herman Wenzel Freisinger, jenž se automaticky stává terčem číslo jedna pro speciální jednotku seržanta Arthura Kingsleyho, kterou budeme ve hře ovládat.

Jak můžete sami sledovat ve 2,5minutovém traileru, cutscény vývojářům ze Sledgehammer Games opravdu jdou. Svůj um ostatně prokázali už v případě svého předchozího Call of Duty WW2 a v nastaveném stylu úspěšně pokračují. Kvalita filmečků se nicméně zvedla v rámci celé série už před několika lety a hráči to v komentářích pod videem oceňují. Trailer postupně seznamuje s jednotlivými hrdiny, jejichž jména známe už několik týdnů, a ruku v ruce s tím jdou aktualizované informace na oficiálních stránkách Call of Duty: Vanguard, přinášející nové detaily. Jak už je uvedeno výše, snaha spojenců porazit nacistické Německo sice byla v souladu se známou historií úspěšná, ale zmiňovaný Oberstgruppenführer Freisinger má trochu jiné plány. Čtvrtá říše má vzniknout na základě tajného projektu Phoenix, který se bude Kingsley a spol. snažit zastavit ještě před tím, než by mělo lidstvo v alternativní minulosti na krku další světový konflikt.

Co se týče hlavních hrdinů, vedle Arthura Kingsleyho budeme průběžně hrát za sniperku Polinu Petrovovou, specialistu na výbušniny Lucase Riggse, pilota Wadea Jacksona a pravou ruku vůdce skupiny Richarda Webba. Vývojáři pro ně přichystali medailonky s jejich charakteristikou, takže se můžeme například dozvědět, že Kingsley je vřelý a usměvavý člověk, Polina pro změnu ženou činu, Lucas brutální válečník, Wade žoviální Newyorčan a Webb nesmírně inteligentní a prozíravý voják, který se do ničeho nehrne bez rozmyslu. Už na první pohled jde o univerzální tým, který má v duchu příběhu Call of Duty: Vanguard představovat první mezinárodní speciální jednotku, spojující se v boji proti jednomu nepříteli. Nacistický velitel Freisinger je pak do značné míry zrcadlovým odrazem Adolfa Hitlera – charismatický vůdce s bohatou vojenskou historií, který ale umí být náležitě neúprosný a krutý, vyžaduje-li to situace. Freisinger pochází z bohaté rodiny a je zvyklý rychle přesvědčit ostatní o tom, co mají udělat a co je v zájmu vyššího dobra to nejlepší. Jak uvádí vývojáři ze Sledgehammer Games – vůdce je odhodlaný obětovat všechno a všechny, aby zajistili úspěch projektu Phoenix.

Nad rámec oficiálních informací ale hráči diskutují také nad uniklým seznamem achievementů a misí v kampani, které sdílel insider s přezdívkou Alaix COD. Odkud informace získal, svým fanouškům nesdělil, sám ale poukazuje na zvláštní náhodu, že právě v době, kdy začal informace zveřejňovat, poslali do světa vývojáři výše uvedený trailer. Aniž bychom vám chtěli prozrazovat víc – a varujeme před rozkliknutím obrázků z tweetů kvůli spoilerům – dostává se nám nepřímého důkazu, že se příběh bude skutečně odehrávat na ploše několika let. Jak už bylo naznačeno v předchozích trailerech, čekají nás bitvy po celém světě, sloužící jako představení výše vyjmenovaných hrdinů, kteří se následně spojí proti Freisingerovi. Bitva o Midway, El Alamein, Stalingrad, Tobruk… To je jen hrstka misí, které následně doplňují mise údajně pojmenované zmiňovanými termíny jako Čtvrtá říše nebo Phoenix a je tudíž pravděpodobné, že únik je věrohodný. Alaix COD ostatně sdílel i několik úryvků z připravených titulků pro kampaň a také achievementy pro multiplayer, potvrzující zahrnutí zombíků v kampani pojmenované War of the Dead.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru