Chronicle of Innsmouth: Mountains of Madness, PsychoDev, V nové retro adventuře si zahrajete za H. P. Lovecrafta

V nové retro adventuře si zahrajete za H. P. Lovecrafta

Detektivní adventura kombinovaná s hororem sází na stylizaci jako klasiky od LucasArts

Zdroj: PsychoDev
8. 3. 2021
Název: Chronicle of Innsmouth: Mountains of Madness Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 23. 3. 2021

Fanoušci klasických adventur by měli zpozornět. Už tenhle měsíc vyjde zajímavá hra Chronicle of Innsmouth: Mountains of Madness inspirovaná stejnojmennou novelou. Jedná se o další lovecraftovský titul, ale než se znechucením obrátíte oči v sloup (ano, vychází jich teď opravdu hodně), zkuste se na něj podívat blíž. Jedná se o retro point-and-click adventuru inspirovanou klasikami od LucasArts z devadesátých let.

Hra uspěla v kampani na Kickstarteru, kde vybrala přes 11 tisíc eur.

Hlavním hrdinou je vyšetřovatel Lone Carter, který se vrací domů, ale tak jednoduché to samozřejmě nebude. Cestu mu totiž zkříží smrt. Jeho vlastní, i když jen dočasná. Čeká nás řešení záhadných zmizení i úmrtí ve snaze zjistit pravdu, ale její odhalení může být nakonec na protagonistu příliš. Polární vědecká expedice totiž učiní šokující objev…

Novinka je prequelem Chronicle of Innsmouth z roku 2017. Hra uspěla v kampani na Kickstarteru, kde vybrala přes 11 tisíc eur a obsahuje údajně řadu vtipných narážek, které ocení především fanoušci Lovecrafta. Příběh má být dospělý a děsivý, přičemž kombinuje horor s detektivkou. Čekají nás prý náročné, ale chytré a logické hádanky.

Během hry narazíme na celou řadu postav včetně těch, které pocházejí přímo z děl Lovecrafta. Kromě detektiva Cartera si koneckonců zahrajeme i za fiktivního autora Necronomiconu, šíleného Araba Abdula Alhazreda a dokonce také za samotného H. P. Lovecrafta. Atmosféru má vedle retro grafiky v rozlišení 640×360 bodů podtrhnout ještě napínavý a znepokojivý soundtrack.

Za hrou stojí italské studio PsychoDev. Chronicle of Innsmouth: Mountains of Madness vyjde 23. března na PC a ve třetím čtvrtletí letošního roku pak také na Switchi, iOS a Androidu. Titul se bude prodávat za 18 eur. Na Kickstarteru bylo dokonce k dispozici demo, ale teď nefunguje. Najdete tu alespoň ukázku ze soundtracku.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru