Petrol Blood, V nové polské hře se vydáme i do Prahy

V nové polské hře se vydáme i do Prahy

Petrol Blood slibuje totalitní dystopickou jízdu východní Evropou. Je to Driver na steroidech

Zdroj: Swimming Scorpions
8. 8. 2022
Název: Petrol Blood Vývojář: Platformy: , , Žánr:

Nezávislé polské studio Swimming Scorpions připravuje automobilovou hru Petrol Blood, která je situovaná do zemí bývalého východního bloku. Titul je zasazen do alternativní časové linie osmdesátých let. Všichni žijí v obavě ze státního teroru a policejní brutality, říkají vývojáři. My budeme příběh sledovat z perspektivy dvou zkušených řidičů. Autoři lákají na akci na kolech s unikátními stealth prvky a souboje s bossy v podobě aut, z nichž každý má mít jedinečný design i slabiny. Totalitní dystopii ale podle svých slov propojují s nadsázkou, šílenými triky, gadgety a úpravami vozů.

Petrol Blood má být milostný dopis adresovaný trikům s auty, které známe z filmů Rychle a zběsile nebo Baby Driver. Z našeho pohledu je ale asi nejzajímavější to, že se podíváme do míst, která dobře známe. Na hráče čeká polský venkov, Vratislav, východní Berlín a hlavně Praha. Má to být proto současně politická a společenská výpověď. Vývojáři chtěli ze svého pohledu předvést realitu ovlivněnou sovětskou érou, říkají. Totalitní prostředí však záměrně propojili s akční hratelností a výraznými postavami. Tým inspirovala atmosféra východní Evropy, směs předválečné architektury a sovětského modernismu, což podle nich z měst vytváří unikátní dystopické prostředí.

Zdejší studená válka ale dostane v alternativní historii příměs futurismu a strojů, na které byste v osmdesátých letech nenarazili. Třeba na ty robo komáry si z dětství nevzpomínám… Prostředí hry má být pestré, dotažené do extrému, ale přesto autentické. Město se má střídat s krajinou. Hratelnost budou tvořit honičky, plížení a zmíněné souboje. Akce na kolech je prý plná kaskadérských kousků. Každá ze dvou postav – mladý pankáč a zkušená agentka – má přitom k ježdění a řešení problémů přistupovat trochu jinak.

Hře rozhodně nechybí šmrnc, má poměrně unikátní styl a mohla by nabídnout zajímavé svezení pro fanoušky her jako Driver nebo Stuntman. Petrol Blood míří na PC, PS4 a Xbox One. Titul už má profil na Steamu a autory můžete sledovat na oficiálním webu nebo na Twitteru. Píší také vývojářský deníček, v němž už se speciálně věnovali třeba tvorbě města nebo designu vozu Vipera 600GT, který inspirovaly mimo jiné slavné bondovky. Zajímavá novinka by měla vyjít v polovině příštího roku. Swimming Scorpions už mají na kontě hru Startide.

Samotné totalitní téma a námět sledování a pronásledování může trochu připomenout připravovanou českou hru Beware, na které pracuje Ondřej Švadlena. Za železnou oponu nás slibuje vzít i další česká hra – open world akce Velvetist: The City of Machine Guns od týmu SiCzech Arts. Východní Evropu jsme projeli také ve hře Jalopy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru