V nové kampani pro Left 4 Dead 2 zamíříme do Černobylu

V nové kampani pro Left 4 Dead 2 zamíříme do Černobylu

Fanoušci vydali první část rozšíření, na kterém pracovali 9 let. Radiace se bát nemáme

2. 1. 2020

Netrpělivě vyhlížíte pokračování kooperativní akce Left 4 Dead? Víme, jak vás do té doby zaměstnat. Její druhý díl se dočkal nové komunitní kampaně, na které fanoušci pracovali 9 let. Deset let stará hra na enginu Source se stále těší značné popularitě a projekt Chernobyl: Chapter One chce vyprávět další část příběhu. Skupina přeživších míří na Sibiř v naději, že zdejší mrazivé podnebí zabraňuje šíření nebezpečné infekce, jak se spekuluje. Čtveřice podplatila jednoho z posledních pilotů, který opouští varšavské letiště a směřuje na východ. Nejbezpečnější trasa prý vede přes černobylskou jadernou elektrárnu, kde už by neměl být nikdo naživu…

Autoři slibují věrně zachycenou oblast, více než 400 nových modelů a přes 500 nových textur. Rozšíření se může dokonce pochlubit vlastním soundtrackem.

Novinka nese poměrně výmluvný slogan: “Mátě větší potíže, než je radiace.” Kampaň přitom slibuje pětici nových map pro kooperaci. Kompetitivní hra přibude v dalším updatu. Autoři slibují věrně zachycenou oblast, více než 400 nových modelů a přes 500 nových textur. Rozšíření se může dokonce pochlubit vlastním soundtrackem zkomponovaným speciálně pro jeho potřeby. Při pohledu na obrázky nebo video nepochybně rychle rozpoznáte povědomé kulisy a nutno poznamenat, že jde stále o zajímavé prostředí.

Vítána je pochopitelně zpětná vazba a autoři momentálně hledají i zkušené pomocníky, kteří by jim pomohli vybalancovat Versus Mode. Na dalších kapitolách vývojáři pracují, tak jim mezitím můžeme držet palce, aby jim šla práce rychle od ruky a od jejich vydání nás nedělilo několik dalších let. Tvrdohlavost autorů se ale podle jejich vlastních slov vyplatila, s čímž můžeme jen souhlasit, a jde o hezký důkaz, že ani projekt, který je ve vývoji tak neuvěřitelně dlouho, není nadobro ztracený.

Fanoušci Left 4 Dead 2 jsou mimochodem stále velmi aktivní. V roce 2019 se maximální počet souběžně hrajících hráčů vyšplhal na úctyhodných 15 tisíc. To není vůbec špatný výsledek na titul, který debutoval na podzim 2009. A hodně to vypovídá také o tom, jaká poptávka nadále existuje po podobných kooperativních akcích. Od to doby jsme tu přitom měli Zombie Army Trilogy, Evolve, Warhammer: Vermintide, Killing Floor 2, Strange Brigade, World War Z nebo Hunt: Showdown a původní autoři Left 4 Dead z Turtle Rock Studios chystají duchovního nástupce pod názvem Back 4 Blood.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru