I Am Fish, Curve Digital, V nové hře od autorů I Am Bread se staneme rybou

V nové hře od autorů I Am Bread se staneme rybou

V titulu I Am Fish od studia Bossa budeme prchat na svobodu, co nám ploutve budou stačit

Zdroj: Bossa
1. 6. 2021
Název: I Am Fish Vývojář: Vydavatel: Platformy: , ,

Ve videohrách už jsme se stali ledasčím. Studio Bossa (Surgeon Simulator, I Am Bread) v této tradici pokračuje a na léto chystá titul I Am Fish, který původně vznikl jako prototyp v rámci iniciativy Bossa Presents. Na podzim 2019 autoři uvolnili několik podobných bezplatných projektů ve snaze zjistit, zda by o ně měli hráči skutečně zájem. Možná si ještě vzpomenete na Pigeon Simulator a Trash Bandits, o kterých jsme také informovali. Fanoušci autorům poskytli zpětnou vazbu a zbytek příběhu už je nasnadě.

Čtveřice rybích kamarádů, kteří se znali ze zverimexu, byla rozdělena a nyní se snaží uplavat na svobodu. Jsou mezi nimi zlatá rybka, čtverzubec, piraňa a létající ryba. A jsou odhodlané zmizet z lidského zajetí. Z Anglie do oceánu ale vede poměrně dlouhá cesta. Zvlášť pro ryby. Každá má unikátní schopnosti, jak byste určitě očekávali. Musíte je zvládnout k tomu, abyste ve své šupinaté misi uspěli.

Samotní autoři titul popisují jako okouzlující na fyzice založené dobrodružství. Budeme plavat, kutálet se, nafukovat se, plácat sebou i plachtit. A možná někoho i kousneme. Autoři slibují jednoduché intuitivní ovládání, i když právě v tomto ohledu jejich starší hry nebyly zrovna nejvlídnější.

Pohybovat se máme idylickým prostředím, které ale pro ryby představuje spoustu překážek a nebezpečí. Musíte překonat střechy, silnice i jiná zvířata. A vaše akvárium je velmi křehké. Sice je to skleněné vězení, ale také bezpečné. Dočasné útočiště pak můžete najít i v kýblu nebo ve sklenici s vodou, ale každé přináší jiné výzvy, pokud jde o pohyb. A kromě toho jsou tu fontány, bazény nebo nebezpečné stoky jako další možné únikové cesty. Naštěstí, když se něco nepovede, vrátíte se k nejbližšímu checkpointu.

Z prototypu se stane plnohodnotná hra a projekt byl zcela od základu přepracován a doplněn o spoustu nových funkcí, které hráči žádali, říkají vývojáři. Ostatně stačí se podívat na starší video, kterým autoři tehdy na hru lákali. Plná verze I Am Fish míří a PC, Xbox One i Xbox Series a vydává ji společnost Curve Digital. Hratelné demo by mělo být k dispozici už 16. června na Steamu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru