V nové detektivce se budeme coby pokojská lidem hrabat v soukromí

V detektivce se coby pokojská lidem hrabame v soukromí

Zvědavá uklízečka Sophie má v This Bed We Made odhalit intimní tajemství hotelových hostů

Zdroj: Lowbirth Games
21. 8. 2022

Nevím samozřejmě, jak to máte vy, ale mě někdy dokáže k nové neznámé hře přitáhnout jen její atmosféra, stylizace nebo zasazení. To je i případ titulu This Bed We Made, který evokuje třeba filmy režiséra Alfreda Hitchcocka. Jde o third person mysteriózní adventuru, v níž se hráč chopí Sophie. Ta pracuje jako pokojská v hotelu a příběh nás vezme do padesátých let 20. století. Zatímco plní své povinnosti, odhalí podle autorů ta nejintimnější tajemství hotelových hostů. Naším úkolem ale nebude jen šmírovat zdejší nocležníky. Máme totiž odhalit nějaké děsivé tajemství, které všechny spojuje.

Má to být trochu temné a současně pikantní, jak byste asi očekávali, když už se někomu budete hrabat v soukromí i ve věcech.

Jak se totiž zdá, čmuchání v pokojích nás přivede na důležitou stopu. Každý host má něco společného s příběhem lásky, zlomeného srdce a vraždy. Zvědavá pokojská Sophie pracuje v hotelu Clarington a konkrétně se vypravíme do roku 1958. Vývojáři hráče lákají na neonoirovou detektivku, která se kompletně odehraje ve třech patrech zdejšího hotelu. Má to být trochu temné a současně pikantní, jak byste asi očekávali, když už se někomu budete hrabat v soukromí i ve věcech. Nediskrétní Sophie fascinují životy cizích lidí a my její vášeň využijeme při zkoumání a řešení zdejších hádanek.

Abychom ale na celou záhadu nezůstali tak úplně sami, máme navázat vztahy s některými zaměstnanci hotelu a dokonce i hosty. Autoři tvrdí, že naše akce budou mít realistické následky a mohou ovlivnit vývoj příběhu. A počítá se i to, jak odvedeme svou práci pokojské. Ano, nezapomínejte na to, že vaší povinností je stále pokoje uklízet, ne se v nich jen přehrabovat.

K dispozici máme zatím jediný krátký teaser a pár screenshotů. Titul ale už na pohled působí poměrně pěkně. Autoři spustili také profil hry na Steamu. V tuto chvíli míří jen na PC a vyjít by měla příští rok. Jedná se o debut nového kanadského týmu Lowbirth Games, který sídlí v Montrealu. Samotní autoři se otevřeně hlásí k inspiraci Life is Strange, i když nepřichází s dalšími podrobnostmi. Plánovali také crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru, ale zatím ji nespustili. Lowbirth Games se hrou This Bed We Made dorazí už za pár dní také na Gamescom.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru