Minecraft, Mojang, V Minecraftu vzniká Night City ze Cyberpunku 2077

V Minecraftu vzniká Night City ze Cyberpunku 2077

Za pozornost stojí i další kyberpunkové výtvory. Ten nejambicióznější dělalo 15 lidí dva roky

Zdroj: CVP Official
8. 1. 2021
Název: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 18. 11. 2018

Ještě předtím než Cyberpunk 2077 vůbec dorazil na trh, objevovaly se nejrůznější pokusy přenést jeho svět do prostředí Minecraftu. Jako ostatně jakýkoli jiný svět. Nebo obecně projekty zaměřené na kyberpunkovou estetiku. Po vydání hry od polského studia CD Projekt RED už ale tvořivým hráčům nic nebrání v tom, aby se pokusili o autentickou repliku Night City. A právě do tohoto úkolu se pustili dva tvůrci sdružení pod hlavičkou CVP Official.

Jejich cílem je postupně v Minecraftu vybudovat celé město. Night City by mělo vzniknout na etapy v rámci několika updatů a nutno zdůraznit, že tahle komplexní mise odstartovala teprve 1. ledna. Už v tuto chvíli si ale můžete sami vyzkoušet rozpracovanou verzi, abyste viděli, jak jde autorům práce od ruky. Nestanovili si zrovna skromný úkol.

Jen na webu Planet Minecraft, kde tuto mapu najdete, ale sídlí i další tématické výtvory. Třeba kyberpunkové skiny pro postavy nebo texture packy. A nemusí být inspirované jen Cyberpunkem od CD Projektu, ale třeba i Blade Runnerem. Takzvaný BladeCraft patří mezi ty nejpopulárnější, a to vznikl už před dlouhými osmi lety. Radost vám udělá, pokud dáváte přednost trochu temnějšímu kyberpunku než v podání polských vývojářů.

Za pozornost ale stojí také další mapy. Třeba BorderTown od uživatele s přezdívkou PlasmaticStatic, Linefield Cyberpunk City od Stormspirita, Dumpster Diving od uživatele ThomasJ nebo Business Castle Town, který vytvořil fanoušek roku23182000. Obrázky z těchto kyberpunkových světů najdete v galerii níže. Asi největší pozdvižení ale způsobil už před více než rokem Cyberpunk Project Timelapse. Mapa silně inspirovaná Cyberpunkem 2077 a jeho městem se nesnaží být věrnou reprodukcí Nigh City, ale vlastním pohledem na toto téma.

Na této mapě pracovalo úctyhodných 15 lidí a celý projekt jim zabral neuvěřitelné dva roky. Můžete jej vyzkoušet na vlastní kůži. Samotní autoři ale upozorňují, že jde o na hardware velmi náročný projekt. A kdybyste měli pocit, že se u toho váš počítač ani nezadýchá, můžete zkusit i verze se zapnutým ray tracingem.

Možná tak nakonec bude bezpečnější pokochat se jen videem nebo obrázky. Jako inspirace šikovným fanouškům posloužily různé zdroje, nejen samotný Cyberpunk. Spoustu dalších věcí si ale autoři jednoduše vymysleli sami, prozradili v nedávném rozhovoru pro magazín PC Gamer.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru