V Mashinkách už můžete přímo řídit vlaky i auta

Díky velké aktualizaci se lze také projít po mapě nebo nahlédnout do interiéru budov

Zdroj: Jan Zelený
31. 10. 2020
Název hry: Mashinky Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

V polovině srpna jsme v našem vidcastu přivítali českého vývojáře Jana Zeleného, který už několik let usilovně pracuje na své transportní strategii Mashinky. V rozhovoru jsme se pochopitelně dotkli také dalších věcí, které do hry postupně dorazí a plány se s ohledem na dění v uplynulých měsících daří pravidelně plnit. Začátkem října tak došlo na zahrnutí silniční dopravy, která je volitelnou součástí Mashinek a nemusíte se jí zabývat, pokud nechcete, a právě dnes došlo na vydání další aktualizace, prostřednictvím které se z Mashinek postupně stává ultimativní transportní simulace. Na četná přání hráčů zapracoval Jan Zelený do své strategie možnost přímo ovládat vlaky, autobusy nebo nákladní automobily, spolu s možností z dopravních prostředků vystoupit a vydat se, kamkoliv se vám jen zlíbí.

„Dnes mám o něco větší aktualizaci, abych vás zabavil, pokud jste zaseknutí doma jako já,“ říká autor Mashinek na úvod vzkazu své komunitě. Dále odhaluje, že po stažení nového updatu se mohou hráči ponořit do svého vlastního světa, procházet se v něm, běhat, skákat i lézt na objekty a prostřednictvím kamer sledovat interiéry budov. V některých ohledech tak dílo převážně jediného člověka překonává podobný režim například ze strategie Anno 1800 a navíc dovoluje už v úvodu zmíněné řízení dopravních prostředků. To je bez ohledu na skvělou příležitost prozkoumat mapu vlastním pohledem to nejlepší, co nová aktualizace přináší a je vidět, že potenciál Mashinek rozhodně není naplněn.

„Jakmile jste ve vozidle, můžete jej ovládat jako řidič. Pokuste se splnit každodenní rutinu jako jeden z vašich řidičů autobusů nebo mašinfírů vlaků, nebo jeďte, kam se vám zlíbí,“ láká Jan Zelený na Steamu. Dále vysvětluje, že aby hráčům usnadnil zejména řízení vlaků, podléhající nutnosti pečlivě sledovat návěstidla, přidal do hry také žlutá světla, která mají hráče dopředu varovat, pokud se blíží nutnost soupravu zastavit. Ostatní vlaky, ovládané umělou inteligencí, tento signál ignorují a reagují až na signál „Stůj“, takže v ideálním případě žádnou nehodu nezpůsobí.

Co se týče silniční dopravy, tam je pro změnu možné používat pro zjednodušení a zefektivnění jednosměrné silnice, přičemž směrové příkazy lze použít i na křižovatkách. Dle vide je patrné, jak celý systém funguje, a pokud Mashinky vlastníte, můžete se sami pustit do experimentování a zkoumání vlastního herního světa. Aktualizace je pochopitelně dostupná zcela zdarma.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru