Mario Kart Live: Home Circuit, Nintendo, V Mario Kart Live budete se skutečným autíčkem jezdit u vás doma

V Mario Kart Live jezdí skutečná autíčka u vás doma

Díky rozšířené realitě na Switchi ožije závodní dráha, kterou si sami navrhnete a postavíte

3. 9. 2020
Název: Mario Kart Live: Home Circuit Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 16. 10. 2020

Dnešní předem neavizovaný Nintendo Direct věnovaný oslavám 35. výročí Super Mario Bros. přinesl několik příjemných překvapení, navzdory tomu, že se o něm už několik měsíců šuškalo. Jedním z největších bylo ale rozhodně představení inovativní hry Mario Kart Live: Home Circuit. Jak už její název napovídá, čeká nás další arkádové závodění v podání Nintenda a tentokrát navíc na domácí půdě. A to doslova. V novince budeme na Switchi ovládat skutečná autíčka na dálkové ovládání vybavené malou kamerou a můžeme se s nimi prohánět na improvizovaných tratích, které vystavíme ve vlastní domácnosti.

Trať si navrhnete ve skutečném prostředí mimo jiné s využitím speciálních bran, přičemž v herním prostředí může mít i podobu džungle nebo třeba zasněženého okruhu.

Tratě přitom na obrazovce Switche doslova ožijí a vy můžete díky rozšířené realitě do závodu zapojit spoustu interaktivních prvků známých z původní série, na které samozřejmě skutečná autíčka příslušným způsobem reagují – zpomalí, zastaví a tak podobně. Nejlepší představu si ostatně uděláte, když se na hru podáváte v upoutávce. Trať si navrhnete ve skutečném prostředí mimo jiné s využitím speciálních bran, přičemž v herním prostředí může mít i podobu džungle nebo třeba zasněženého okruhu. Hra transformuje domácnost do světa Mario Kart a dráhu lze doplnit rovněž o všemožné skutečné překážky.

Utkat se můžete v multiplayeru až se třemi přáteli, ale každý musí mít vlastní Switch, samotnou hru a pochopitelně také autíčko s Mariem, nebo Luigim. Jedno balení obsahuje hru, autíčko, čtyři závodní brány, dvě směrové tabule a nabíječku pro vozítko. Pokud nemáte žádné vyzyvatele, zajezdíte si samozřejmě proti virtuálním oponentům. Všechno to vypadá opravdu moc pěkně, jen se nenechte rozšířenou realitou příliš unést. Pokud máte nějaké mazlíčky, anebo nebudete dávat pozor, vaše domácí trať zřejmě občas přijde k nějaké újmě.

S Nintendem na hře spolupracoval tým Velan Studios. Jedná se o první společný projekt obou firem. Samotní autoři se označují za experimentátory, kteří rádi zkoušejí nové věci a riskantní výzvy. Sami říkají, že jde o úplně nový způsob lokálního multiplayeru a lákají nás, že brzy prozradí víc o tom, jak projekt vznikal.

Mario Kart Live: Home Circuit vychází už 16. října a jedno balení se bude prodávat za 100 dolarů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru