V logické plošinovce si zahrajeme za válečného veterána

V logické plošinovce si zahrajeme za válečného veterána

Bývalý pilot se musí ve hře The Last Sky s pomocí hráče i šamana vyrovnat s minulostí

10. 2. 2020

Ještě tento měsíc vyjde na PC a Macu potenciálně zajímavá hra The Last Sky od kanadského studia Little Guy Games. Vypráví příběh válečného veterána, který léta trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Nakonec se rozhodne vyhledat pomoc šamana jménem Tarak, pod jehož vedením se vydá na cestu do vlastního podvědomí. A my mu budeme dělat společnost.

Vývojáři přitom hráčům pokládají zajímavou otázku: „Co bolí víc – to, co uděláme ostatním, nebo to, co ostatní udělají nám?“

Bývalý voják Jake musí znovu poznat sám sebe a hráči mu mají pomoci na tomto dobrodružství, které slibuje minimálně působivou výtvarnou stránku a stylizaci. Aby měl nějakou budoucnost, musí Jake ve svém nitru přemoci démony minulosti, kteří jej pronásledují i v současnosti. Vývojáři přitom hráčům pokládají zajímavou otázku: “Co bolí víc – to, co uděláme ostatním, nebo to, co ostatní udělají nám?”

Pokud jde o samotnou hratelnost, autoři slibují kombinaci 3D hádanek a puzzlů s 2D plošinovkou. To všem v příběhovém dobrodružství, které zřejmě nabídne trochu odlišnou perspektivu na válečné utrpení. Téma duševního zdraví je ve hrách čím dál častější a toto pojetí působí poměrně originálně. Snad bude hra stejně nápaditá i po stránce obsahu.

Studio nás láká na atmosférický soundtrack i nejrůznější vzpomínky, jejichž prostřednictvím se přeneseme třeba až do dětství hlavního hrdiny. Výjevy, které spatříme, mají být surrealistické, ale rozhodně nemají být statické z hlediska scénáře. Příběh vojenského pilot budeme moci ovlivnit i za pomoci dialogových voleb, které nepatří mezi běžnou “výbavu“ logických plošinovek.

Z logické plošinovky The Last Sky se zřejmě nevyklube žádný masový hit, ale mohla by se trefit do vkusu všem, kteří mají rádi podobné tituly a nevadí jim u hry trochu přemýšlet a filosofovat. Pokud netrváte na plošinovce a hledáte nějakou podobnou hru, v níž jde o psychiku, duševním problémům a úzkostem se věnují i tituly jako Sea of Solitude, Hellblade: Senua’s Sacrifice nebo Night in the Woods.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru