Resident Evil Village, Capcom, V Japonsku bude Resident Evil Village méně násilný

V Japonsku bude Resident Evil Village méně násilný

Žádné useknuté hlavy a méně krve. I tak budou mít hráči na výběr mezi dvěma úrovněmi

Zdroj: Capcom
8. 3. 2021
Název: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
7. 5. 2021
2023 (iOS)

Resident Evil Village vyjde podobně jako předchozí díl z této série v domácím Japonsku v cenzurované verzi, aby vyhověl místní ratingovým standardům. Společnost Capcom informovala své fanoušky, že v japonské verzi bude méně krve, neuvidí tu usekávání hlav a některé blíže neupřesněné scény mohou zcela chybět. To vše ve snaze, aby hra byla v souladu s pravidly CERO.

I tak ale budou na japonském trhu k dispozici podobně jako v minulosti hned dvě různé verze – CERO Z (18+) a CERO D (17+). Nicméně ani jedna nebude tak krvavá jako americká a evropská verze, které jsou zpravidla identické. Nicméně nemusí tomu tak být vždy, v minulosti se objevily i tituly, které rovněž do Evropy přišly se zjemněným násilím proti Spojeným státům.

V tuto chvíli nejsou k dispozici informace, jak přesně se dvě japonské edice budou lišit, ale lepší představu si můžeme udělat třeba při pohledu na Resident Evil VII. I její drsnější verze Grotesque přitom výrazně zaostávala za explicitním násilím evropské a americké verze.

Japonským hráčům také nic nebrání v tom pořídit si zahraniční verzi. Resident Evil samozřejmě není jedinou podobnou hrou. Cenzurními zásahy v minulosti prošly i hry The Last of Us, Until Dawn, The Order: 1886, Zaklínač 3, Cyberpunk 2077 nebo tématicky podobný The Evil Within. Ten mimochodem rovněž nabídl japonským fanouškům prostřednictvím DLC trochu nechutností navrch, ale také v tomto případě se nejednalo o ekvivalent západních verzí.

Pokud by vám přišlo trochu zvláštní, že japonští vývojáři musí cenzurovat svou vlastní hru pro domácí publikum, mějte na paměti, že nějaká omezení existují z různých důvodů ve spoustě zemí světa. Ovlivňují je legislativní, kulturní, etická i náboženská specifika. Zatímco v některých zemích a regionech jsou citlivější na nahotu, jinde vadí explicitní násilí, kontroverzní symbolika anebo politické či historické souvislosti. Do USA a Evropy třeba dorazil jiný survival horor Fatal Frame: Maiden of Black Water od Koei Tecmo bez lechtivých hadříků pro hlavní hrdinky.

Důkladně jsme se tomuto tématu věnovali v roce 2018 ve speciálním videu a článku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru