Wraith: The Oblivion – Afterlife, Paradox Interactive, V hororu Wraith: The Oblivion – Afterlife se staneme duchem

V hororu Wraith: The Oblivion se staneme duchem

Hru zasazenou do světa World of Darkness inspirovala Amnesia i Alien: Isolation

Zdroj: Fast Travel Games
10. 6. 2020

Vývojáři ze studia Fast Travel Games nás lákají na novou hru Wraith: The Oblivion – Afterlife. Jedná se o VR horor zasazený do světa World of Darkness, který můžete znát díky Vampire: The Masquerade nebo Werewolf: The Apocalypse. Prostřednictvím virtuální reality se ale do tohoto vesmíru vypravíme vůbec poprvé. Podle autorů titul míří na všechny hlavní VR platformy, i když konkrétní headsety nejmenovali.

„Tím, že na sebe vezmeme roli monstra, můžeme lépe pochopit, co to skutečně znamená být člověkem.“

A jaké herní horory vývojáře inspirovaly? Co můžeme čekat po stránce hratelnosti? “Jsem velký fanoušek her jako Amnesia: The Dark Descent a Alien: Isolation a vždycky jsem cítil, že takový druh příběhového explorativního hororu by se skvěle hodil pro VR,” prohlásil creative director Erik Odeldahl z Fast Travel Games. Pro autory je prý práce na značce splněným snem.

Stejně jako v předloze bude hlavní hrdina nedávno zesnulým, který se stal duchem. “Tím, že na sebe vezmeme roli monstra, můžeme lépe pochopit, co to skutečně znamená být člověkem. Smrt je ve Wraith: The Oblivion jen začátkem,” láká brand manager značky World of Darkness ve společnosti Paradox Interactive Sean Greaney.

Na hře pracují bývalí autoři Battlefieldu

První gameplay trailer má být k dispozici v srpnu. Hra by se měla předvést v rámci letošní digitální variace na Gamescom. Zatím je k dispozici jen krátký, ale atmosférický oznamovací teaser, který dává fanouškům naději, že značka skončila v dobrých rukou. I když bychom si možná přáli, aby se hra obešla volitelně i bez VR headsetu.

O švédském studiu Fast Travel Games možná neslyšíte poprvé. Sídlí ve Stockholmu a specializuje se na VR hry. Jeho autoři dříve pracovali na titulech Angry Birds 2, Mirror’s Edge nebo těch ze série Battlefield. Značnou pozornost vzbudila třeba jejich hra Apex Construct díky podobnosti názvu s battle royale titulem Apex Legends od Respawn.

Na cestě jsou i další hry ze světa World of Darkness

Nejde samozřejmě o jediný titul ze světa World of Darkness, který se v tuto chvíli chystá. Vývojáři ze studia Hardsuit Labs pracují na akčním RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Vyjít by mělo letos. A jejich kolegové ze Cyanide dělají akční RPG Werewolf: The Apocalypse – Earthblood. I to by mělo vstoupit na trh ještě letos. Loni v říjnu pak autoři historické adventurní série The Council z francouzského studia Big Bad Wolf oznámili, že pracují na příběhovém RPG Vampire: The Masquerade – Swansong.

Už loni pak na PC vyšla adventura Vampire: The Masquerade – Coteries of New York od polského studia Draw Distance, která letos zamířila také na konzole. Navíc se dočká standalone rozšíření s podtitulem Shadows of New York.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru