F1 24, EA Sports, V F1 24 budou piloti konečně mluvit svým hlasem

V F1 24 budou piloti konečně mluvit svým hlasem

EA představila nový ročník formulí. Tahákem je rádio, stejně jako vylepšený jízdní model

19. 4. 2024
Název: F1 24 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 31. 5. 2024

Ačkoliv se včerejší podvečer nesl zejména v duchu představení Kingdom Come: Deliverance II, svět se rozhodně nezastavil. Dokazují to například lidé z Electronic Arts a Codemasters, kteří blíže představili nový ročník závodní série F1. Ačkoliv už přicházely náznaky, že se k odhalení prvních detailů schyluje, stalo se tak bez upozornění prostřednictvím prvního souvislejšího videa a tiskové zprávy, odhalující například novinky spojené s jízdním modelem monopostů nebo přepracovanou rádiovou komunikací mezi piloty a inženýry v boxech. Ano, fanoušci F1 se konečně dočkají skutečných hlasů jednotlivých jezdců, od čehož si EA slibuje ještě lepší zážitek a atmosféru.

Začněme ale tím, co je pro hru z dlouhodobějšího hlediska mnohem podstatnější. Patrně i díky užší spolupráci s Maxem Verstappenem se vývojáři z Codies rozhodli přepracovat jízdní model, aby byl v souladu s aktuálními vlastnostmi monopostů a lépe odpovídal skutečnosti. Jak je už u EA zvykem, nový jízdní model nese označení Dynamic Handling, ve finále by ale mělo jít zkrátka o nový mix vlastností a vlivů vycházejících z okruhů aerodynamiky, pneumatik a motoru. „Všechny jízdní vlastnosti jsou vylepšeny, včetně průjezdů zatáčkami, valivého odporu, tlaku brzd nebo teploty trati. Hráči mají podle EA dostat adekvátní zpětnou odezvu, která by v ideálním případě měla vést ke zlepšení jejich výkonu na trati.

Co se týče vylepšení nezávodních aspektů, vývojáři se například zaměřili na změny jednotlivých tratí. Slibují zpřesnění na Silverstonu a zahrnutí novinek například ve Spa nebo v Džidě. Hádám, že nejsem jediný, kdo se pak vysloveně těší na zmiňované novinky týkající se rádiové komunikace, která zůstával roky stejná a hlavně velmi neautentická. Například F1 Manager naznačil, že využití skutečných hlasů jezdců může působit velmi dobře a vývojáři z Codies k tomuto kroku také konečně přistoupili. Bohužel, v tiskové zprávě se neuvádí, jak širokou paletu hlášení můžeme očekávat, s přihlédnutím k tomu, že existují hodiny a hodiny skutečných záznamů komunikace, by však výsledek mohl být obstojný. Vývojáři k tomu také přidávají další změny ve zpracování televizních přenosů, dokud ale hru neuvidíme v běhu, nelze blíže nic hodnotit.

Rozsáhlé změny a vylepšení se pak týkají režimu kariéry, které by měly znamenat podle kreativního ředitele Leeho Mathera největší skok od roku 2016. Do hry ještě silněji vstoupí reputace a postavení vašeho pilota, vývojáři slibují například tajné schůzky s některým z rivalů nad potenciální novou smlouvou nebo nutnost plnit cíle stanovené vaším aktuálním kontraktem. Reputace pilota by pak měla ovlivnit i přístup celého týmu včetně oddělení výzkumu a vývoje. Aby byli hráči motivování nad rámec touhy zvítězit v závodech, do kariéry vstoupí i dílčí výzvy například v podobě opakujícího se dokončení závodů na bodech nebo zisku titulu mistra světa. Kariéru pak bude možné jezdit v tandemu s dalším hráčem, jako tomu bylo už v dřívějších dílech. Specialitou na závěr jsou zkrácené sezóny sestavené z několika výzev pro konkrétní piloty, které navíc budou moci fanoušci ovlivnit svým hlasováním.

F1 24, EA Sports, V F1 24 budou piloti konečně mluvit svým hlasem

Specifika PC verze

Na Steamu se krátce po představení hry objevily detaily týkající se PC verze, které podle očekávání zahrnují například podporu hraní ve VR. Dále tato verze naplno uplatní ray tracing i během závodů, těšit se můžete na širokou podporu ovladačů a periferií nebo třeba technologie sledování očí. Zajímavostí je také možnost ukládat si kompletní záznamy vlastní jízdy a samozřejmě rozšířené nastavení grafiky.

V závěru tiskové zprávy ještě lidé z EA potvrzují, že ostatní herní módy budou i nadále sdružené pod hlavičkou F1 World, kam přirozeně vstoupí i tradiční Podium Pass s výzvami a kosmetickými odměnami. A vzhledem k tomu, že už známe datum vydání – 31. května – samozřejmě už běží předobjednávky všech cílových verzí. Hra vychází na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a samozřejmě také na PC. Cena standardní edice je nastavena na 1899 korun na konzolích a 70 eur na PC. K předobjednání je pak i edice Champions, která stojí 2399 na Xboxu, 2369 na PlayStationu a 90 eur na PC. Nad rámec samotné hry v ní naleznete 18 000 Pit Coinů, možnost využít vzhled McLarenu, Williamsu, Haasu a Alpine v F1 23, třídenní přednostní přístup, VIP Podium Pass nebo dva ikonické jezdce z minulosti F1 pro použití v kariéře.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru