Euro Truck Simulator 2, SCS Software, V Euro Truck Simulatoru 2 se vydáme dál do Ruska

V Euro Truck Simulatoru 2 se vydáme dál do Ruska

Příznivce trucků čeká masivní expanze. Hráči ale musí být trpěliví, je to běh na delší trať

Zdroj: SCS Software
6. 3. 2021
Název: Euro Truck Simulator 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 18. 10. 2012

Vývojáři z českého studia SCS Software oznámili další impozantní rozšíření pro svůj Euro Truck Simulator 2. DLC Heart of Russia nás vezme, přesně jak název slibuje, do srdce Ruska. Už jsme sem v ETS2 nakoukli prostřednictvím expanze Beyond the Baltic Sea z listopadu 2018, která zahrnovala Litvu, Lotyšsko, Estonsko, jih Finska a části západního Ruska včetně Petrohradu. Teď se ale vypravíme dál na východ.

Těšit se můžeme na zdejší přírodu a navštívíme samozřejmě i velká města včetně Moskvy s jejich historickými dominantami. V příspěvku na svém blogu a na Steamu se pak podělili autoři o další podrobnosti. Už v uplynulých měsících lákali na nové rozšíření a fanoušci opět hádali správně. Tým chce ale udržet očekávaní na uzdě, a proto jasně dopředu definuje své plány. Rusko je tak obrovská země, že autoři nepomýšlí na to přenést ho do hry celé. Neplánují ani pokrýt celou evropskou část v jediném projektu. Přesto se bude jednat ve srovnání s předchozími DLC o rozsáhlé území. Dostat se chtějí až k řece Oka.

Za normálních okolností by tak autoři začali lákat na Rusko dříve, ale nechtěli komunitu zbytečně mást tím, že začnou propagovat dvě různá chystaná DLC se zcela odlišnými termíny vydání.

Fanoušci ETS2 přitom stále vyhlíží expanzi Iberia, a to samozřejmě studio dobře ví. Její vydání je momentálně naplánované na duben a tým připouští, že dosavadní rytmus vydávání nových rozšíření byl trochu narušen. Za normálních okolností by tak autoři začali lákat na Rusko dříve, ale nechtěli komunitu zbytečně mást tím, že začnou propagovat dvě různá chystaná DLC se zcela odlišnými termíny vydání. To se nyní změnilo, když se Iberia blíží do finále, a podle autorů nastal čas mluvit o Heart of Russia otevřeně.

Vývojáři jsou přirozeně také zvědaví na to, jaký bude ohlas hráčů a jak budou fanoušci na novinku reagovat. Přesto upozorňují, že projekt je teprve na začátku. Bylo by podle nich předčasné mluvit teď o datu vydání. SCS si ani interně nejsou jistí, jak rychle mohou dál pokračovat. Přesto už za sebou mají vývojáři spoustu práce, a tak se mohli pochlubit novými screenshoty a upoutávkou, kterou ovšem zatím nenajdete na YouTube kanálu autorů, ale na Steamu

Tým Heart of Russia se ještě rozroste s tím, jak budou dokončeny práce na Iberii, kde zatím mají jiné povinnosti. SCS proto upřímně říkají, že v tuto chvíli ještě nejede vývoj ruského DLC na plné obrátky. Na druhé straně by projektu mohlo velmi pomoci, že několik nových členů studia pochází právě z Ruska, a tak by se tým mohl vyhnout chybám v reáliích a jejich opravám, jak se to může stát, když pracujete s místy, která osobně tak dobře neznáte.

Autoři podle svých slov dělají velké pokroky, ale prosí fanoušky o trpělivost a realistická očekávání. Nové rozšíření chtějí vydat jako vždy teprve tehdy, až si budou jistí, že je skutečně hotové a připravené. Vývojáři se už těší, až se s námi podělí o další informace, a my samozřejmě jakbysmet.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru