eFootball PES 2020, Konami, V dalším ročníku PES se neobjeví AC Milán ani Inter

V dalším ročníku PES se neobjeví AC Milán ani Inter

Konami přišlo o dílčí licenci v jedné z mála kompletních soutěží. Exkluzivita připadá EA Sports

Zdroj: Konami
8. 7. 2020
Název: eFootball PES 2020 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 9. 2019

Jen bez několika málo dní je tomu přesně rok, kdy se rozběhla tradiční debata nad tématem licencovaných klubů ve stále ještě aktuálních ročnících fotbalových her FIFA a PES. Zatímco první zmiňovaná série platí na tomto poli za neotřesitelného lídra a dlouhé roky nabízí hráčům plejádu soutěží s odpovídajícími názvy klubů, dresy i jmény hráčů, druhá se snaží náskok neustále snižovat a vedle francouzské, nizozemské, belgické či italské ligy soustředí svou pozornost na Rusko, Jižní Ameriku či Asii.

Celkově tak PES 2020 nabízí úctyhodných 19 licencovaných soutěží, byla to však zmiňovaná italská Serie A, která ozdobila loňský ročník a přinesla s sebou i třešinku v podobě výhradních práv na zahrnutí Juventusu FC. Na EA Sports tak zbyl jen fiktivní tým Piemonte Calcio a v Konami si mohli gratulovat za bezprecedentní průlom na licenčním bojišti. Jak se ovšem zdá, japonští vývojáři žádnou válku nevyhráli, přinejlepším jen dílčí bitvu, když pro nadcházející ročník své simulace přišli o práva na zahrnutí obou předních milánských celků a Serie A tak bude v PES 2021 nekompletní.

O absenci Interu Milán a AC Milán informují vývojáři z Konami velmi stroze a bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení. V obou případech využili identickou zprávu, v níž děkují hráčům za přízeň a přidávají zmínku o neobnovení licence na využití obou zmiňovaných klubů. Informace se pochopitelně žádným způsobem nedotýká loňského ročníku ani fotbalistů, které hráči získali v režimu myClub, změna přijde až na podzim s vydáním PES 2021. Důležité je také doplnit, že vyjednávání o licencích probíhá na dvou oddělených frontách, a zatímco názvy jednotlivých týmů, jejich loga a dresy řeší vývojáři přímo s kluby, licence na jména hráčů spravuje většinou ligová organizace či fotbalová asociace dané země. Stejně je tomu i v případě italské Serie A a je tudíž pravděpodobné, že v genericky pojmenovaných týmech Interu a AC Milán budou skuteční hráči, což ve výsledku není taková prohra, jak se může na první pohled zdát.

Přesto ale Konami ztratilo určitou páku na hráče a nezdá se příliš pravděpodobné, že by letos zasáhla konkurenční FIFU tak významně, jako před rokem s Juventusem. Žádná z dalších zastoupených Evropských soutěží v PES 2020 totiž nedosahuje takového věhlasu jako Serie A a byli bychom opravdu velmi překvapení, kdyby se měla nabídka v brzké budoucnosti výrazným způsobem měnit. PES postrádá licenci na Premier League, Bundesligu i španělskou La Ligu, kterou si navíc EA Sports zajistili na dalších deset let dopředu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru