Counter-Strike: Global Offensive, Valve Corporation, V Counter-Striku začala operace Broken Fang

V Counter-Striku začala operace Broken Fang

Přináší nové mise, režim Retakes, sedm map a spoustu odměn. Novinkou je i pingování

Zdroj: Valve
4. 12. 2020
Název: Counter-Strike: Global Offensive Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 21. 8. 2012

Na konci loňského roku se hráči Counter-Striku dočkali po dlouhé tříleté pauze nové operace. Shattered Web bylo do určité míry zjevení, protože se už začínalo zdát, že Valve na speciální eventy v legendární střílečce zanevřelo a Hydra z roku 2017 bude poslední. To však naštěstí neplatí a vývojáři z Valve nečekaně přidávají další – operaci Broken Fang. Jde o masivní rozšíření Counter-Striku: Global Offensive, který už rozhodně není jen onou zábavnou, leč poměrně strohou a v čase neměnnou záležitostí. Pokud CS:GO hrajete pravidelně, víte první poslední o skinech zbraní, rukavic či samotných postav, mnoha nových mapách nebo o rozštěpení hry na placenou a bezplatnou verzi. O další změny se už stará zmiňovaná operace a podle prvních ohlasů se aktuální nálož novinek hráčům poměrně zamlouvá.

„Připojte se do boje a zúčastněte se operace Broken Fang. Čekají vás nové výzvy, stejně jako režim Retakes a exkluzivní [battle pass] Broken Fang Premiere. Hrajte nové mapy napříč mnoha módy a kontrolujte, jak se vám daří na nové stránce se statistikami z operace,“ lákají v oficiálním popisu vývojáři. Doplňují také, že po dobu trvání operace budou k dispozici týdenní mise a spoustu odměn, navázaných na jejich plnění, které samozřejmě zahrnují výše vzpomínané skiny zbraní i agentů a nejrůznější samolepky či graffiti. Zůstat ovšem jen u obecného souhrnu by byla velká škoda, protože v detailech působí Broken Fang opravdu slibně a láká i k návratu, pokud jste na CS:GO dlouho nesáhli.

Retakes narozdíl od režimu Wingman proti sobě staví trojici teroristů a čtveřici policistů, takže se zvyšuje celkový počet hráčů a vše se soustředí jen na ubránění položené bomby.

Začněme u režimu Retakes – ačkoliv se nejedná o žádnou převratnou novinku, lze jej vnímat jako rozšíření módu Wingman z předchozí operace. V něm se dvoučlenné týmy střetávaly na menších verzích známých map, díky čemuž sice zápasy rychleji odsýpaly, ale šlo je považovat spíš jen za trénink na tradiční matchmaking. Retakes ale proti sobě staví trojici teroristů a čtveřici policistů, takže se zvyšuje celkový počet hráčů a vše se soustředí jen na ubránění položené bomby, resp. její deaktivaci před vybuchnutím. Na začátku kola navíc hráči nekupují zbraně, ale vybírají už z předpřipravených šablon, což může být ve výsledku docela zábava a hlavně prostředek, jak si přirozeně vyzkoušet i loadout, který byste si za obvyklých situací nezvolili.

Z dalších novinek je výrazná nová kompetitivní mapa Ancient, která podle prvních obrázků a dojmů rovněž působí velmi ucházejícím dojmem. Ze screenshotů určitě dýchne na pamětníky design oblíbené mapy Aztec a je vidět, že nejde o úplnou náhodu. Vývojáři se budou nepochybně snažit vsunout Ancient do oficiálního playlistu a je pravděpodobné, že se na ní budou v dohledné době utkávat i profesionální hráči. Hovoří se o tom, že by Ancient, mimochodem určený pro klasický defuse mód, mohl nahradit Mirage, jde ale zatím jen o přání či spekulace, k nimž se Valve nevyjadřují. Společně s Ancient přichází s novou operací šest dalších a například prostřednictvím komunitní mapy Frostbite můžete začít naplno vnímat atmosféru nadcházející zimy. Zapomenout nesmíme ani na rozšířený systém pro pingování – tedy určování polohy nepřátel, případně další na komunikaci navázané situace – které se po výběru z kruhového menu propíšou do in-game chatu prostřednictvím automatických hlášek. Jinými slovy řečeno – pokud nemáte mikrofon, případně hrajete CS:GO v kavárně plné křičících obyvatel Moskvy, můžete přestat ostatní hráče trápit a hlásit vše detailně interním systémem.

Tohle všechno je k dispozici zdarma všem, kdo Counter-Strike: Global Offensive spustí, k dispozici je ale pochopitelně i placený battle pass za 13 eur – Operation Fang Premiere – prostřednictvím kterého se dostanete k popisovaným odměnám. Navrch dostanete přístup do speciálního statistického centra, které sdružuje vaše výsledky a přináší i dílčí statistiky navázané na jednotlivé zbraně nebo, výkon na konkrétních mapách, dokonce i se zahrnutím speciálních vrstev mapujících váš pohyb nebo místa zásahů. Poslední velkou placenou novinkou je přepracovaný tradiční online kompetitivní režim 5v5, který konečně nabízí pohodlný pick/ban mechanismus pro konkrétní mapu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru