ExoColony: Planet Survival, Simplemole, V české hře ExoColony se zasloužíme o novou civilizaci

V české hře ExoColony se zasloužíme o novou civilizaci

Neznámá planeta čeká na přílet kolonistů a nabízí své bohaté zdroje k budování i přežití

Zdroj: Simplemole
Název: ExoColony: Planet Survival Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Českých a slovenských her není nikdy dost, proto si zde představíme další kousek, který si navíc již nyní můžete sami vyzkoušet díky dostupnému demu. ExoColony: Planet Survival je vesmírný simulátor kolonie, v němž jsme pověřeni důležitým úkolem, a to vybudovat novou civilizaci a kolonizovat neznámou planetu, na kterou jsme vysláni. Ta sice skrývá mnoho neznámého a nejrůznější výzvy, zároveň však nabízí kolonizátorům zdroje potřebné pro život. Stačí jich využít a přetvořit povrch planety i život na ní k obrazu svému.

Mise začíná pod zemí planety a jen s hrstkou průkopníků, postupně se nicméně hráči dostanou ke zdrojům, materiálům a surovinám, následné stavbě budov, výzkumu a badání či různým průlomovým technologiím. Je potřeba pečovat věnovat pozornost i samotným kolonistům, kteří mají vlastní životní cyklus, který netvoří jen narození a smrt, ale i vzdělání, rodina a práce i důchod. Právě vzdělání je důležité pro budoucnost, proto je nutné jim ho zařídit. Rozvíjející a prosperující kolonie pak potřebuje jídlo, které zajistí výrobní cyklus potravin, recyklace vody a pěstování surovin. I další materiály lze a je nutné recyklovat, aby vše dobře fungovalo a nic nepřišlo nazmar. A samozřejmě je nutné zajistit i dýchatelný vzduch, kvůli němuž bude potřeba se například vypořádat s atmosférickými problémy.

Na nové planetě vše začne od nuly, bude tedy zapotřebí vybudovat od základů i průmyslu a věnovat se technologiím a inovacím, jež umožní například těžbu či rafinaci. K výzkumu a vývoji pak poslouží rozsáhlý strom výzkumu. To s sebou nese i nutný přísun energie a zajištění jejích dodávek i udržení, ale také efektivní logistiku, kterou dokáží obstarat drony. Někteří kolonisté ovšem mohou toužit po něčem víc, a tak je možné jim dopřát i luxusnější život a nabídnout jim různé zboží či pokrmy, které uspokojí jejich vkus. Přitom je stále nutné myslet na možné nepředvídatelné události, nástrahy a výzvy, k nimž může dojít, zatímco se bude planeta postupně měnit a terraformovat. To vše je vyvedeno v kreslené grafické stylizaci, což titulu na pohled dodává zajímavou atmosféru.

Na hře pracuje malý pětičlenný nezávislý tým Simplemole, který vede Jakub Maléř a má za sebou již hru Territory: Animals Genetic Strategy. Ještě ve třetím čtvrtletí letošního roku by mělo ExoColony: Planet Survival vstoupit do předběžného přístupu, jak již však bylo zmíněno, okusit hru můžete už teď. V early accessu pak hra stráví zhruba 6 až 9 měsíců, díky čemuž budou moci vývojáři zapracovat zpětnou vazbu od hráčů. Už v této fázi bude titul plně hratelný a dostupná bude většina funkcí, ty pozdější týkající se terraformace či morálky zatím ještě chybí. V rámci předběžného přístupu se bude hra prodávat za nižší cenu, po vydání plné verze se o něco zvýší.

Pro více informací je možné tvůrce sledovat na webu či jejich vlastním discordovém serveru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru