V červnu začne vycházet nový komiks God of War

Děj by měl vyplnit prázdná místa v příběhu před přesunem hlavního hrdiny na sever

Zdroj: Sony
26. 3. 2020
Název hry: God of War Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 20. 4. 2018 Platformy: , Žánr:

S oznámením dosud posledního dílu God of War se mnozí hráči mohli podivovat nad tím, jak se vlastně Kratos ocitl daleko na severu, co všechno se dělo po jeho posledním dobrodružství a jakým způsobem i za jakých podmínek opustil starověké Řecko. Akční adventura z roku 2018 některé z odpovědí jen naznačila, nicméně na plnohodnotné doplnění příběhu mezi řeckou a norskou kapitolou musejí hráči čekat. A to konkrétně do letošního léta, kdy je v plánu vydání nového komiksu, který má ambice zaplnit právě ona bílá místa v příběhu a celkově jej stmelit.

Mnozí hráči si jistě povzdychnou, že by raději viděli oznámení dalšího pokračování hry (a nelze se jim divit), lore vyhledávající fanoušci ale mohou jistě být i tak potěšeni. Oznámení pochází ze serveru Comic Book, který uvádí, že o vydání komiksu s názvem God of War: Fallen God se postará společnost Dark Horse Comics. Jeho autorem bude Chris Roberson a o výtvarnou stránku se postarají Tony Parker a Dan Jackson. První číslo má dorazit už v červnu a z pohledu zasazení se mohou fanoušci původně antického hrdiny těšit právě na dobu po porážce Dia i Athény. Alespoň tak to uvádí oficiální zpráva: „Fallen God sleduje příběh Kratose poté, co porazil Dia i Athenu. Ve víře, že je konečně osvobozený ze svého otroctví, vydává se na poušť ve snaze distancovat se od svého domova a své minulosti jen aby zjistil, že jeho vztek a vina jej velmi těsně následují.“ O případné české lokalizaci je pak příliš předčasné mluvit, předchozí komiksy ale u nás každopádně v češtině dostupné nebyly, takže obrázek si může udělat každý sám. Níže si už ale můžete prohlédnout první ukázku výtvarného stylu:

Dark Horse ComicsZdroj: Dark Horse Comics

Teoreticky bychom se tak mohli dozvědět, jak se Kratos ocitl na severu, proč byl najednou zarostlý a koneckonců se čtenáři dozví třeba i to, proč vlastně najednou nebyl sám. Načasování oznámení komiksu přitom přichází u příležitosti velkého jubilea, neboť v březnu tomu bylo právě 15 let, co vyšel první díl hry. Na to konto můžeme připomenout naše video shrnující historii této slavné série, v rámci které se Kratos postavil mimo jiné i samotným bohům z řecké mytologie. Jak ale podotýká oficiální popis, jeho nový protivník bude něco zcela nečekaného: „Kratos zuří proti nepříteli, který se ukázal být nepřekonatelným – proti jemu samotnému. Ovšem válka proti sobě samému je neudržitelná a může jen vyvolat šílenství.“ Fanoušci série se tedy mohou těšit na vyplnění některých mezer i na další vykreslení charakteru hlavní postavy, nicméně na další herní projekty týmu SIE Santa Monica Studio a celkově na pokračování série si ještě zřejmě chvíli počkáme.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru