Fata Deum, 42 Bits Entertainment, V božské strategii Fata Deum budeme soupeřit o přízeň lidí

V božské strategii Fata Deum máme soupeřit o přízeň lidí

Duchovní nástupce her jako Populous a Black & White nám dá do rukou neomezenou moc

Zdroj: 42 Bits Entertainment
13. 10. 2020
Název: Fata Deum Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Jestliže se vám stýská po žánru takzvaných božských strategií, máme něco právě pro vás. Novinka nazvaná Fata Deum navazuje na hry jako Populous, Black & White, From Dust nebo Godus. Jinými slovy, jde přesně o ten typ hry, jaké designoval Peter Molyneux. Tohle je titul pro všechny, kdo touží po neomezené moci. Můžete vést lidstvo, kamkoli se vám zachce. Záleží jen na vás, zda budete milosrdným bohem, anebo trestajícím, který vládne železnou pěstí.

Starat se nebudeme ale jen o vlastní ovečky. Budeme soupeřit s ostatními bohy o přízeň smrtelníků. Čím více následovníků budeme mít, tím větší mocí máme disponovat. Otázkou je, zda  je přimějete k poslušnosti svou vlídnou tváří, aneb strachem. Vývojáři nás však varují, že lidé mají svou vlastní vůli. My naopak můžeme tvarovat svět podle libosti, povolat své ovečky do bitvy, anebo je obětovat ve snaze vyvolat děsivé démony.

Smrtelníky můžete přesvědčovat i dobývat. Můžete nasytit jejich žaludky i srdce, anebo jim vyhrožovat, poštvat na ně armádu a zotročit je.

Stejně tak můžete ale šířit naději a lásku. Podle toho, jakou cestu si zvolíte, ovlivníte tím i podobu vlastního světa, která odráží vaši vládu. Máme disponovat ohromnou mocí a bude jen na nás, jak ji využijeme. Každá akce ale bude mít smysluplné následky, slibují autoři. Právě tuto svobodu božských strategií vývojáři postrádali, a proto se rozhodli sami dílem přispět k tomu, aby tento subžánr zase trochu ožil.

Kým se staneme? Jakým bohem budeme? Důležité je hlavně to nashromáždit co nejvíc stoupenců, služebníků a následovníků. Prostředky jsou různé a cesty k úspěchu také, lákají autoři. Smrtelníky můžete přesvědčovat i dobývat. Můžete nasytit jejich žaludky i srdce, anebo jim vyhrožovat, poštvat na ně armádu a zotročit je. Stejně tak si můžeme vybrat, zda jim zorganizujeme jejich každodenní povinnosti do posledního puntíku, anebo jim přenecháme nějakou autonomii a vlastní vůli.

Za Fata Deum stojí vývojáři z nezávislého německého studia 42 Bits Entertainment a ve vývoji je již několik let. Titul prošel letos na jaře úspěšně kampaní na Kickstarteru. Zde ho podpořilo skoro 1500 lidí a jeho autoři vybrali na svůj projekt bezmála 60 tisíc eur. Původně se přitom nápad zrodil v hlavě jediného muže. Tím byl Christoph Schulze, který vytvořil první prototyp, k němuž se později přidali další vývojáři. Titul se poprvé představil veřejnosti na veletrhu Gamescom 2019.

Hra v tuto chvíli míří na PC a Mac a na Steamu se chystá vstoupit do programu předběžného přístupu. Stát by se tak mělo v dubnu příštího roku. Vývojáři by rádi finální produkt vyladili s pomocí komunity. V early accessu by měla podle nich hra strávit přibližně 9 měsíců a samozřejmě se během té doby rozšíří i její obsah. Už rozpracovaná verze ale má nabídnout většinu herních mechanismů. Po vydání finálního titulu se klasicky zvedne i jeho cena.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru