The Fermi Paradox, Anomaly Games, V božské sci-fi strategii se pokusíte udržet několik civilizací naživu

V božské sci-fi strategii se pokusíte udržet druhy naživu

Vesmírná hra The Fermi Paradox pojednává o snaze učinit první kontakt před vlastní zkázou

Zdroj: Anomaly Games
12. 4. 2021
Název: The Fermi Paradox Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

The Fermi Paradox je nová velice zajímavá vesmírná strategie kombinovaná s příběhovou simulací. Její autoři ze studia Anomaly Games varují, že rozhodnutí v jednom koutu galaxie může ovlivnit civilizace na opačné straně. Naším úkolem bude vést různé druhy, pomoci jim zkoumat vesmír a kontaktovat další inteligentní život. V moc pěkně stylizované hře musí civilizace přežít a vy proto nebudete hrát za jednu konkrétní rasu. Je to božská strategie, v níž se stanete jakýmsi galaktickým zahradníkem, který musí vést až 10 různých frakcí současně.

Každá událost předkládá tři různé scénáře řešení situace, které ovlivní historii. Na každém rozhodnutí podle autorů záleží a následky budou nedozírné. Tým slibuje mnoho unikátních a roztodivných druhů včetně lidí. Ty se ocitnou na rozcestí stovek událostí, které ovlivní jejich vývoj. Budou mezi nimi apokalypsy, sexuální revoluce i války. Odlišné společnosti přinášejí odlišné unikátní výzvy. Jiným problémům čelí třeba druh obývající generační lodě a jiným ten, který žije na vzdálené planetě.

Rozhodneme, jakou zprávu odešlou ke hvězdám. A podstatné bude i to, proč se vlastně rozhodnou sami cestovat vesmírem.

Osudy různých planet a druhů jsou v našich rukou. Máme dávat pozor na technologický vývoj, agresi i plýtvání zdroji, aby společnost přežila dost dlouho na to, aby se dokázala spojit s jinými rasami. Naši svěřenci se sice vyvíjejí autonomně, ale my můžeme ovlivnit jejich cestu. Autoři nabízí různé zajímavé klíčové momenty, jako je třeba na první pohled zásadní klonování, ale i zdánlivě méně důležité kroky.

O své národy budeme pečovat od doby kamenné až po dobývání vesmíru. Důležitou roli bude hrát i jejich víra. Rozhodneme, jakou zprávu odešlou ke hvězdám. A podstatné bude i to, proč se vlastně rozhodnou sami cestovat vesmírem. Jaká je jejich sexualita a jak zacházející se slabými články svého druhu? To vše má svou úlohu.

Civilizace budou hledat další obyvatelné planety a celé věky nemusí na nikoho narazit ani obdržet jinou zprávu. A když už taková zpráva najde nějakého adresáta, její odesilatelé mohou být dávno mezi vyhynulými druhy. A ten, kdo na ni odpoví, může dorazit k planetě, kde najde už jen pozůstatky mimozemského života.

Vzdálené kolonie se zase mohou někdy vyvíjet rychleji než původní domovské světy. Každé období přinese jiné výzvy, jako jsou války, přírodní katastrofy nebo vzpoura umělé inteligence. Máme pocítit, jak je vesmír křehký a život ještě křehčí. 

Za pozornost stojí i minimalistický ambientní soundtrack, který zazní také v traileru.

The Fermi Paradox můžeme údajně hrát stále dokola a pokaždé nabídne jiný příběh s vlastním koncem. Různé civilizace se mohou spojit, anebo navzájem vyhladit. Případně prostě zaniknou dřív, než narazí na jiný inteligentní život v galaxii. Každá hra bude unikátní. I když bude mít titul jednoduchou grafiku, velmi se mi líbí. Za pozornost stojí i minimalistický ambientní soundtrack, který zazní také v traileru.

Za hrou stojí nezávislý berlínský tým Anomaly Games. Chtějí dělat inspirující a progresivní tituly a přinést nový pohled na vesmírné hry. The Fermi Paradox je jejich první společný projekt, ale členové studia se dříve podíleli na Spec Ops: The Line, Kane & Lynch 2, The Captain is Dead nebo Dreadnought.

The Fermi Paradox míří na PC a na Steamu by měl vyjít ještě letos. Je to podle mě jedna z nejzajímavějších her na tomto poli za poslední dobu a určitě ji budeme sledovat.

The Fermi Paradox, Anomaly Games, V božské sci-fi strategii se pokusíte udržet několik civilizací naživu

Fermiho paradox

Název hry odkazuje k takzvanému Fermiho paradoxu. Ten se zjednodušeně řečeno pozastavuje nad tím, jak je možné, že když nejspíš ve vesmíru nejsme sami, tak kde ty ostatní druhy jsou. Jak je možné, že jsme dosud nenašli žádné stopy jiných civilizací? Paradox má několik teoretických řešení, jako například že každý inteligentní život zanikne dřív, než narazí na jiný. A právě na něm je premisa hry postavena.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru